AKP Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, CHP’li Ereğli Belediyesi tarafından, ‘Sevgi, Barış ve Dostluk’ ödülünün Şebnem Korur Fincancı’ya verilmesini sert bir dille eleştirdi.

Başkan Tosun açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu, ‘’Sevgi, Barış ve Dostluk’ festivalinde skandal bir olay yaşanmıştır.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, “Sevgi, Barış ve Dostluk”ödülünü ; PKK’nın Suriye’deki uzantısı YPG Terör Örgütü Eş Başkanına ödül veren, TBMM’ye girişi yasağı olan, PKK Terör Örgütü Elebaşı bebek katili Abdullah Öcalan’a özgürlük isteyen derneğin kurucuları arasında yer alan, Türkiye’nin Ermeni Soykırımı yaptığı iddiasını savunan ve bu güzide ülkemizin birliğine, dirliğine faydası olacak her türlü çalışmaya karşı çıkan Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı’ya vermiştir.

Bu kadar olumsuz sıfatı taşıyan kişinin nasıl “Barış Ödülü” aldığı ve dünden beri gerek siyasi gerek vatandaşlarımız tarafından verilen tepkilere rağmen ısrarla hatalarının peşinden giden başta Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve CHP yetkililerini kınıyorum. Alınan kararlar verilen ödül tam bir skandal ve Zonguldak’ımızın tarihinde olmayan kara bir leke olarak yazılmıştır.

Zonguldak’ımızın böyle bir konuyla gündeme getirenlerin; haddini, yetki ve sorumluluğunu bilmeyen siyasetçilerin vicdanlarda gidecekleri yerlerin belli olduğuni bildirmek isterim.

Bu duygu ve düşüncelerle uyarılarımızı dikkate almayan, halkımızın vicdanı değerleriyle oynayan Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve bu konuda söz hakkı olan CHP yetkililerini kınıyorum..

Reklam