Kapuz plajında yaşanan ve denize akan kanalizasyon nedeniyle bu bölgede ikinci bir duyuruya kadar denize girilmesinin sakıncalı olduğu Zonguldak Belediyesi tarafından bildirilmesi sonrasında kamuoyu dikkatini bu kez il sağlık müdürlüğünden gelecek habere odaklandı

Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ali Topaloğlu konuyla ilgili basın açıklaması yaptı ve , “SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN AÇIKLAMA BEKLİYORUZ.

VATANDAŞLAR SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE NERELERDE DENİZE GİREBİLİRLER !

TÜKETİCİLERİN SAĞLIK ,GÜVENLİK VE BİLGİ EDİNME EN TEMEL HAKLARIDIR.”dedi

Topaloğlu açıklamasında şu değerlendirmede bulundu; “Kapuz plajında yaşanan ve denize akan kanalizasyon nedeniyle bu bölgede ikinci bir duyuruya kadar denize girilmesinin sakıncalı olduğu Zonguldak Belediyesi tarafından bildirilmiştir. Ancak bu kirlilik nedeniyle rüzgarın sürekli yön değiştirmesi sonucunda bu kirliliğin nerelerde kadar ulaşabileceği ve bu yerlerde de denize girmenin sakıncaları konusunda vatandaş bilgilendirilmemiştir. Sağlık Müdürlüğü ve diğer yetkililer önce gerekli önlemleri alarak vatandaşı uyarmalı sonrasında alınan numuneler incelenerek kamuoyu aydınlatılmalıdır.

Yanı siz numune alırken vatandaş kirli denize girmiş olabilir. Bu nedenle bu kirliğin rüzgarın etkisiyle nereleri etkileyebileceği ve önlem olarak bu yerlerde denize girilmesinin sakıncalı olacağı vatandaşa ilan yoluyla iletilmelidir.

Vatandaşın sağlığı her şeyden önemlidir. Başta sağlık müdürlüğü ve yetkilileri bu konuda duyarlı olmaya çağırıyoruz.

vatandaşlarımızı bu konuda dikkatli olmaları için uyarıyoruz.

Reklam