“Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir ziyarette yaptığı açıklamada; Zonguldak Valiliği, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı, Zonguldak Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi İşbirliğiyle ile birlikte başlatılan proje ile âtıl durumdaki bir sektörde bölgesel bazda ilk yatırımı yapmayı amaçlıyoruz”

Zonguldak Valiliği, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı, Zonguldak Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi İşbirliğiyle planlama çalışmalarına başlanılan Su Ürünleri Yetiştiriciliği (Kafes Balıkçılığı) Projesi kapsamında Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü Trabzon Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Teknik Ekibi Zonguldak’ta incelemelerde bulundu.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odasının koordinasyonunda başlatılan Su Ürünleri Yetiştiriciliği (Kafes Balıkçılığı) Projesi dahilinde; Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) Trabzon Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Araştırmacıları Recep Parlak ve Eyüp Çakmak Zonguldak’a gelerek bir dizi incelemelerde ve temaslarda bulundular.

Ziyaretin ilk gününde Kdz.Ereğli limanından hareket edilerek, Alaplı ve Ereğli deniz bölgesinde ki potansiyel yatırım alanları incelenerek Ereğli’de bir dizi ziyaretler gerçekleşti. İkinci günde Zonguldak Limanından hareket eden heyet, Kilimli ve Türkali deniz bölgesinde ki potansiyel yatırım alanlarını inceledi. İncelemenin ardından Zonguldak Liman Başkanı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü ve Meteroloji İl Müdürü ziyaret edilerek, projenin detayları istişare edildi.

Araştırmacılar Recep Parlak ve Eyüp Çakmak beraberinde Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Mustafa Ayhan İnanır ile birlikte Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir’i ziyaret etti.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir ziyarette yaptığı açıklamada; Zonguldak Valiliği, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı, Zonguldak Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi İşbirliğiyle ile birlikte başlatılan proje ile âtıl durumdaki bir sektörde bölgesel bazda ilk yatırımı yapmayı amaçlıyoruz. Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odasının öncülüğünü yaptığı tüm projelerin aynı yöntem ile hayata geçiriyoruz. Güçbirliği yaparak daha fazla yol kat etme, daha iyi işler çıkarma gayretindeyiz. Zonguldak’ta sektörel çeşitliliği artırmak, istihdama katkı sağlamak ve şehrin yaşam kalitesini yükseltmek maksadı ile gerçekleştirdiğimiz bu çalışmaların beklentilerimizi karşılayacak sonuçlar vereceğine inanıyoruz.

Projelerimiz ve çalışmalarımızda bizlerden destek ve himayelerini esirgemeyen başta Sayın Valimiz Mustafa Tutulmaz olmak üzere, Zonguldak Milletvekillerimiz Polat Türkmen, Hamdi Uçar ve Ahmet Çolakoğlu’na, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Yönetici ve Personellerine, Tarım ve Orman İl Müdürü Sayın Cemalettin Çataklı ’ya ve iş birliği içerisinde çalışmakta olduğumuz ilçe Ticaret ve Sanayi Odaları Yönetim Kurulu Başkanlarına teşekkür ediyorum. dedi.

Reklam