Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, ve Mali Sekreteri Volkan Yıldız farklı günlerde Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessesesine bağlı Gelik İşletmesi’nde çalışan maden işçilerine muharrem ayı nedeniyle aşure ikram ettiler

GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil

GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, Karadon Şube Başkanı Kemalettin Karataş, Şube Teşkilat Sekreteri Tevfik İncebacak, Gelik Baş Temsilcisi Aykut Köseler, 00.00-08.00 vardiyası, 08.00-16.00 vardiyası ve 16:00-00:00 vardiyasında çalışan maden işçilerine aşure ikram etti. İşçilerin muharrem ayının hayırlara vesile olmasını dileyen GMİS Genel Başkanı Yeşil ve şube yöneticileri, Kuran-ı Kerim okuttu.

GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, tüm madencilerin muharrem ayının bereket getirmesini diledi. Muharrem ayının paylaşmanın, dayanışmanın ön plana çıktığı bir ay olduğunu ifade eden Yeşil, “Muharrem ayı, tüm işçi kardeşlerimiz için hayırlara vesile olsun. Muharrem ayı bereket ayıdır. Bu ay paylaşmanın, dayanışmanın, birlik olmanın anlam kazandığını bir aydır. Arkadaşlarımızla bir araya gelerek duamızı ederek aşuremizi ikram ettik. İşçi kardeşlerimizin bu muharrem ayında dualarının kabul olmasını diliyorum.” dedi.

GMİS Mali Sekreteri Volkan Yıldız ve Karadon

GMİS Mali Sekreteri Volkan Yıldız ve Karadon Şubesi yöneticileri, 00.00-08.00 vardiyası, 08.00-16.00 vardiyası ve 16:00-00:00 vardiyasında çalışan maden işçilerine aşure ikram etti. GMİS Mali Sekreteri Volkan Yıldız, muharrem ayının paylaşma, dayanışma ve muhabbet ayı anlamına geldiğini söyledi. İşçilere aşure ikram ederek bu anlamlı günü birlikte paylaştıklarını ifade eden Yıldız, “Muharrem ayı bolluğun bereketin paylaşmanın ayıdır. Bizde bir araya gelerek aşure ikramında bulunduk. Arkadaşlarımıza muharrem ayında dualarının kabul olmasını, kazasız çalışma hayatı diliyorum.” dedi.