Zonguldak Safari Offroad Kulübü (ZOSOFF) Çaycuma Nadır mevkiinde “Offroad Şenliği” düzenliyor. 26-28 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek şenliğe ülke geneli ile yurtdışından çok sayıda aracın katılması bekleniyor.  

Çaycuma bir ilke daha imza atacak. Zonguldak Safari ve Offroad Kulübü 26-28 tarihleri arasında, ilçede ilk kez bir “Offroad Şenliği” yapacak. Çaycuma Belediyesinin katkılarıyla Nadır mevkiinde düzenlenecek şenliğe ülke geneli ve yurtdışından yüzlerce araç katılacak. 26 Ağustos’ta kampların kurulmasıyla başlayacak şenlikte 27 Ağustos’ta farklı cins ve boyuttaki araçlar gösteri sürüşleri yapacak. Aynı tarihte 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle, kent içinde, “Zafer konvoyu” da oluşturacak araçlar, 28 Ağustos Pazar günü Çaycuma Belediyesince özel olarak hazırlanan pistte yarışmalara katılacak.  

Ülkedeki Tüm Offroad Kulüpleriyle Temasa Geçtik  

Şenlik günlerini heyecanla beklediklerini söyleyen ZOSOFF Başkanı Sefer Oktay, “Yurdun dört bir yanında büyük bir katılımla yapılan şenliğin Zonguldak’ta da yapılabilmesi için aylardır çalışıyoruz. Pek çok yer için girişimlerimiz oldu. Ancak en uygun yerin Çaycuma olduğuna karar verdik. Nadır mevkiindeki alan çok güzel. Çaycuma Belediyesi de şenlik için her türlü desteği vereceğini söyleyince burada yapmaya karar verdik. Ülkedeki tüm offroad kulüpleriyle temasa geçtik. Şimdiden büyük bir ilgi var. Kıbrıs hatta Gürcistan’dan konuklarımız gelecek. Çaycuma tarihi günler yaşayacak” dedi.  

Çeşitli Eğlenceler Düzenleyerek Şenliği Renklendireceğiz  

Hazırlıklarının büyük oranda tamam olduğunu söyleyen Oktay, “Çaycuma Belediyesi alanı hazırlıyor. Yarışmaların yapılabilmesi için orada özel bir pist inşa edilecek. Seyirci alanları olacak. Düzenleyeceğimiz çeşitli eğlencelerle şenliği renklendireceğiz. İz bırakan bir etkinlik yapmak, bunu gelenekselleştirmek istiyoruz. Bize şu ana kadar ulaşan başvurulara göre kamp alanında yüzlerce araç olacak. Ben çalışmalarımıza destek sunan Çaycuma Belediye Başkanı Sayın Bülent Kantarcı başta olmak üzere emeği geçen herkese ve sponsorlarımıza teşekkür ediyorum. Alanda stant kiralamak ya da ayrıntılı bilgi almak isteyenler duyurularda yer alan telefon numarasından bana ulaşabilir” diyerek sözlerini tamamladı.  

Reklam