Zonguldak’ın köklü eğitim kurumlarından, Üniversite, BEÜ Vakfı, Çelikel Lisesi (Çelikel Vakfı)  Zonguldak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (ZOTEV) Türk Eğitim Derneği Vakfı  (TED) ve ZOKEV kente eğitim alanında sosyal ve kültürel- dayanışma alanında hizmet veren Vakıflar olarak Bülent Ecevit Üniversitesi ev sahipliğinde Akademi Kafede bir araya geldi.

ZOTEV Başkanı Fikret Zaman’ın önerisiyle, BEÜ Vakfı Başkanı Doç.Dr. Mustafa Yıldız,  Çelikel Vakfı Başkanı Erkal Ünal, TED Vakfı Başkanı Tevfik Baş, ZOTEV Genel Sekreteri Bahaddin Arı ve Bülent Ecevit Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Hakan Kutoğlu Akademi Cafe’de bir araya geldi.

ZOKEV Başkanı Kürşat Coşkun’un da davetli olduğu toplantıda, Coşkun’un başka bir programda olması nedeniyle selam ve saygılarını ileterek ortak çalışma-dayanışma konusunda ZOKEV olarak desteklerini iletti.

Kentte geçmişte var olan Vakıflar Müdürlüğü, Vakıflar arasındaki karşılıklı ilişkiyi bir biçimde Vakıflar gününde bir araya gelerek yaşanan sorunları-istek ve talepleri karşılıklı konuşup görüş alışverişinde bulunuyordu. Daha sonra Kentte Vakıflar İl Müdürlüğü’nün kapatılarak Kastamonu Bölge Müdürlüğü’ne bağlanmıştı.

Vakıflarında bir anlamda ortak çalışmaları konusunda eksiklilerin ortaya çıkması nedeniyle ZOTEV Başkanı Fikret Zaman’ın önerisiyle yan yana gelen Vakıf başkanları, bir araya gelmekten duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

ZOTEV Başkanı Fikret Zaman konuyla ilgili olarak; “Uzun süredir kentte eğitim-öğretim Kurumlarının Vakıf Başkanları ile görüşüyorduk, araya salgın-pandemi girince bir araya gelme fırsatı bulamamıştık. Bu kez  yaşamın normalleşmeye dönüşmesi nedeniyle BEÜ Vakfı Başkanımız Sayın Doç.Dr. Mustafa Yıldız hocamın ev sahipliğinde bir araya geldik. İlk bir araya geliş nedeniyle önümüzdeki süreçte ne tür ortak çalışmalar  yapabileceğimizin genel konularını sohbetini yaptık. Oldukça verimli bir toplantı oldu. Önümüzdeki günlerde sık sık iletişime geçerek karşılıklı yardımlaşma ve dayanışma-görüş alışverişi konularında ortak fikir oluşturma isteğini oluşturdu. Çok verimli, karşılıklı samimi ve dostça bir toplantı oldu. Tüm katılımcı Vakıf başkanlarıma tekrar teşekkür ediyorum.” dedi

Reklam