Millet ittifakında yer alan Demokrat Parti’nin Zonguldak Merkez ilçe Başkanı Menderes Uzun, Sol Parti, Türkiye Komünist Hareketi, Türkiye Komünist Partisi ve Devrim Hareketi’nin bir araya gelerek “Sosyalist Güç Birliği” ittifakının kurulmasını değerlendirdi.

“6’lı masayı kimsenin yıkmaya gücü yoktur”

Yeni Adım Gazetesi’nden Ercan Demir’e açıklama yapan Menderes Uzun, “6’lı masayı kimsenin yıkmaya gücü yoktur yıkamayacaktır. Ben bugün herkes söylüyorum altılı değil 12’li olacaktır, 15 olacaktır Bu ittifakın daha da büyüyeceğini daha da güçleneceğini ben görmekteyim en Demokrat Parti’ye Zonguldak merkez İl Başkanı Menderes Uzun olarak 45 yıldır siyasetin içerisindeyim. Altılı masamın devam etmesini ve altılı masanın bu şekilde ülkeye hizmet etmesini kimse engelleyemez. Demokrat Parti bu ülkenin çimentosudur. Demokrat Parti bu ülkenin her zaman kalkınmasında sanayisinde esnafın güçlenmesinde halkın köylünün çiftçinin güçlenmesinde her zaman katkısı olmuştur katkısı olmaya devam edecektir.

6’lı masanın en ileride olduğunu da görmek değil Kesinlikle burada altılı masada bozulmayacaktır.” dedi.

“Sosyalist Güç Birliği İttifakı, Millet ittifakının adayını desteklemeli” Demokrat Parti Merkez İlçe Başkanı Menderes Uzun, Sol Parti, Türkiye Komünist Hareketi, Türkiye Komünist Partisi ve Devrim Hareketi’nin bir araya gelerek “Sosyalist Güç Birliği” ittifakının kurulmasını saygıyla karşılıyorum ama Cumhurbaşkanını da kesinlikle izliyorum ve görüyorum altılı masaya destekleyeceğine de inanıyorum.” şeklinde konuştu. “İsimleri Komünist Parti olabilir ama kendilerinin Komünist olduğuna inanmıyorum” Demokrat Parti Merkez İlçe Başkanı Menderes Uzan yaptığı açıklamada, “Kim ne derse desin ismi komünist partisi onların ben kendillerinin komünist olduğuna da inanmıyorum.