Yeniden Refah Partisi Zonguldak İl Başkanı Necdet Sarı, ‘’Bu yılın eylül ve ekim aylarında yapacağımız merkez ilçe ve il olağan kongrelerimizin yanı sıra seçimlere kilitlenmiş durumdayız’’ dedi.

Başkan Sarı, partili bazı yöneticilerin katılımıyla düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında , halkın partilerine yönelik teveccühlerinden ziyadesiyle memnuniyet duyduklarını söyledi.

Kahvaltılı basın toplantısında yaptığı açıklamalarını gazetecilerin de katılımıyla geleneksel hale dönüştürmeye çalıştıklarını anlatan, Sarı, şöyle konuştu:

‘’Partimizin İl Gençlik Kolları Başkanı Yasin Satan ve ekibine, hemen hemen her gün sahadaki çalışmalarının yanı sıra ayrıca üye kaydı yaptıkları için teşekkür ediyorum.

25 Eylül 2022’de merkez ilçe başkanlığı birinci olağan kongremizi, 18 Eylül 2022’de il başkanlığı temayül yoklamasını, 22 Ekim 2022’de de ikinci il başkanlığı olağan kongremizi hayırlısıyla yapacağız. Partimizde aday olmak isteyenlere her zaman olduğu gibi kapımız açık, gelsinler ve müracaat etsinler.

Bu yılın eylül ve ekim aylarında yapacağımız merkez ilçe ve il olağan kongrelerimizin yanı sıra seçimlere kilitlenmiş durumdayız.

Genel ve yerel seçimlere iddialı hazırlanıyoruz. Şu anda erken seçim ihtimali gözükmüyor, ancak yine de olası erken seçime kendimizi hazırladık, en uygun seçim tarihini de 18 Haziran 2023 olarak görüyoruz. Yerel seçimlerde de kentimizdeki halkımız, başkanlık seçimini kazandığımızda milli görüş belediyeciliğinin eksiksiz hizmetlerini bizimle görecekler. Zonguldak halkının hak ettikleri hizmetten yoksun kalmalarına kesinlikle müsaade etmeyeceğiz.’’

‘Genel merkezimizin bizlere verdiği hedefleri ise aşıyoruz’’

Başkan Sarı, Zonguldak’ın il genelindeki partilerine üye herkesin iktidara gelmeleri durumunda yapacakları hizmetlerini vatandaşlara bire bir anlattıklarına işaret ederek, şöyle devam etti:

‘’Halkla kucaklaşmayı durmaksızın devamlı yapıyoruz, 6 aydır genel merkezimizin bizlere verdiği hedefleri ise aşıyoruz. Ülkemize ve dünyadaki müslümanlara hizmet etmek istiyoruz. Zonguldak’ta halihazırda ıslak imzalı 3 bini aşkın üyemiz mevcut, yıl sonunda 5 bin üyeye ulaşmayı hedefliyoruz, ülke genelinde de 500 bin civarında üyemiz var.’’

‘’İlçe Başkanımızı İstifa Ettirip, Başka Partiye Üye Yapmışlar’’

Ülke genelinde partilerine üye kişilerin bilgileri dışında istifa edildiklerini öğrendiklerine dikkati çeken Sarı, başka bir ilden ilçe başkanlarının bile partilerinden istifası yapılarak başka partiye üye yapıldığının belirlendiğini, bunun da düşündürücü olduğunu, yanlıştan dönülmesi için girişimlerde bulunulduğunu bildirdi.

Toplantıya, Yeniden Refah Partisi Zonguldak İl Başkan yardımcıları Muhittin Açıkgöz, İsmail Katırcı ve Recep Tunç’un yanı sıra İl Gençlik Kolları Başkanı Yasin Satan ile bazı partililer katıldı.

Reklam