Zonguldak Belediye Meclisi’nin Eylül ayı 2’nci Birleşim Toplantısı Belediye Başkanı Ömer Selim Alan Başkanlığı’nda yapıldı.

Halk otobüsleri sözleşmesine dahil edilmeyen 4 mahallenin hatlarının dahil edilmesi gibi önemli gündem maddeleri görüşüldü.
Gündemin 8’inci maddesinde; Zonguldak Belediyesi Halk Otobüsleri ile sözleşme yenilemesi yapıldı. İşletme Müdürlüğü’nün 26.08.2022 tarihli ve 50884 sayılı, Toplu taşıma hizmetlerinin iyileştirilmesi maksadıyla; Belediyemiz ve Erdinç Kargidan Otobüs İşletmesi arasında hükme bağlanmış olan tek gurup halindeki 14 hatta; Kokaksu­Birlik (1) hat, Üzülmez­Kemerbaca (1) hat ve Asma­Dilaver (1) hat olmak üzere (3) hattın tesisi, sözleşmenin tadil edilmesi ve aylık kira bedelinin yeniden belirlenmesi konusunda Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan’a yetki verilmesi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu ve Trafik Komisyonu Raporları görüşüldü. Buna göre; halk otobüsleri hatlarına 4 hat daha eklenerek sözleşmesi tadil edilmiş olacak. Gündem maddesi oy birliğiyle kabul edildi.

Reklam