Zonguldak’ın Kilimli İlçe’si, CHP örgütü  Başkanlığı heyeti Kilimli Halk Pazarında pazar esnafını ve pazara gelen yurttaşları ziyaret ettiler. Ziyaret sonrası ilçe başkanı Erol Sarıal değerlendirmesinde şu görüşlere yer verdi. “Meyve ve sebzeler henüz daha dalındayken, yaz sıcağında geçen Eylül ayının ortasındayken pazarda fiyatların yönünü yukarıya doğru çevirdiği görülmektedir.

Okulların açılmasıyla kırtasiye, okul kıyafeti, öğrenci servisinde ortaya çıkan enflasyonun üstüne binen ulaşımda, enerjide ve gıdada yaşanan artışlar halkımızın belini iyice bükmüş, yüreğini burkmuş durumdadır.

Beslenme çantasını dolduramayan anne ve babalar çocukların karşı mahçup durumdalar.

Pazara inen vatandaş sayısının her hafta biraz daha da azaldığı, bir çok tezgahın açılmadığına tanık oluyoruz.Artan fiyatlar karşısında alım gücü düşen yurttaşımızın tane işi meyve sebze,   dilimle peynir aldığı not edilmektedir.

Bu iktidara olan güven tümüyle sarsılmıştır. Ülkenin rahatlaması, döviz, faiz, enflasyon ve yaşam pahalılığı döngüsünden çıkabilmesi için AKP iktidarının normal süreyi dahi beklemeden hemen istifa etmesi gerekir.

Ülkeye yapacakları en büyük hizmet istifa olacaktır..”

Reklam