Maden Mühendisi Odası Başkanı Çağlar Öztürk 22. Kömür Kongresi’nin bu yıl Zonguldak’ta yapılacağını belirterek çağrıda bulundu.


Dünya genelinde çok sayıda sektör temsilcisinin de kongreye katılmak için Zonguldak’ta olacağının altını çizen Öztürk “Kongreyle ilgili olarak, bürokrat siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu ayrım yapmadan şehrimizin tüm paydaşlarına çağrıda bulunuyoruz” dedi.
Öztürk açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
“22. Kömür Kongresi ile ilgili tüm hazırlıklarımızı tamamladık ve bu hafta da programı kamuoyuna açıklayacağız. 36 bildirimimiz var ve uluslararası boyutta bir kongre olacak hem ulusal bazda hem de uluslararası bazda bilim insanları kömürle ilgili kömür madenciliği ile, ilgili gelişmeler ile ilgili Dünya kömür madenciliğindeki yenilenmelerle ilgili bildiriler sunacaklar. Aynı zamanda bu kömür kongresindeki salt bu bildiriler değil tedarikçi ile kömür üreticisini bir araya getirecek. Onların da buluşması sağlanacak kongre de bir madencilik sergimizde olacak.
Kömürle ilgili önemli isimler kongreye katılıp kamuoyuna önemli bilgiler sunacak. Birçok üniversiteden bilim insanları kongrede katılıp bilimsel bildirgeler sunacaklar. Dünya Enerji Ajansının Kömürden Sorumu Direktörü de kongreye katılarak misafirimiz olacak ve kongrede sunum yapacak.
Kongreyle ilgili olarak, bürokrat siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu ayrım yapmadan şehrimizin tüm paydaşlarına çağrıda bulunuyoruz.”

Kongre programını incelemek için;

http://www.iccet.org.tr/kcfinder/upload/files/iccet_2022_program.pdf

Reklam