Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay ve Türk Ağır Sanayii ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası arasında imzalanan ek çerçeve anlaşma protokolüne göre kamudaki işçilere yönelik günlük net 55 TL’ye yükseltilen yemek yardımı, 15.10.2022 tarihinden itibaren geçerli olacak.

Genel Maden İşçileri Sendikası tarafından yapılanaçıklamada; “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) Genel Başkanı Ergün Atalay, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Eyüp Alemdar ile Kamu işverenlerini temsil eden Türk Ağır Sanayii ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası Genel Sekreteri Adnan Çiçek tarafından 4 Ekim 2022 tarihinde imzalanan ek çerçeve protokolüne göre, kamu işçilerine verilen günlük yemek yardımı tutarı yükseltildi.

Kamu işçilerine yapılan günlük yemek yardımı 55 TL’ye yükseltilirken, kararın 15 Ekim 2022 tarihinden geçerli olacağı bildirildi.

İmzalanan protokolün kamu işyerlerindeki tüm çalışanlara ve üyelerimize hayırlı olmasını diliyor ve bu düzenlemede emeği geçen başta T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Prof. Dr. Vedat Bilgin, Konfederasyonumuz Türk-İş’in Genel Başkanı Ergün Atalay, Türk-İş Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Eyüp Alemdar ve TÜHİS Genel Sekreteri Adnan Çiçek’e teşekkür ediyoruz”

Reklam