Zonguldak Karaelmas Gazeteciler Derneği Kuruluşunun 19.Yılını kutlamaya hazırlanıyor.KGD Yönetim Kurulu konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında; “Kamuoyunun bölgesinde yaşananlarla ilgili bir çok gelişmeden bihaber olmasının nedenlerinden birincisi gazetelerin herkese ulaşmasını sağlayacak dağıtım sistemlerinin olmayışıdır. Okur desteği gazetelerin satın alınıp okunmasıyla olur. Bu nedenle vatandaşlarımızın yerel gazetelere karşı daha duyarlı olmalarını bekliyoruz. Yerel gazetelerin evlere girmesi durumunda Zonguldaklılar olup bitenler hakkında daha detaylı bilgi sahibi olacak, yönetenler ve gelişmeler karşısında daha sağlıklı karar verebileceklerdir.”

Açıklama şöyle;

“Zonguldak Karaelmas Gazeteciler Derneği’nin 19. kuruluş yıldönümünü gurur, mutluluk ve yeni umutlarla 7 Kasım Pazartesi günü Belediye Kültür Merkezinde bulunan dernek binamızda kutluyoruz.

Bundan 19  yıl önce 7 Kasım 2003 tarihinde kurulan derneğimiz Zonguldak’ta mesleki örgütlenmede doğan derin boşluklar neticesinde bir grup duyarlı meslektaşımızın çağrıları üzerine yapılan toplantılar sonucunda kuruldu. Derneğimiz, geçen zaman zarfında kamuoyu nezdinde üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapmaya çaba göstermiştir.

Daha Etkili Güçlü Sorumlu Bir Basın

Karaelmas Gazeteciler Derneği, farklı görüş ve düşüncedeki basın emekçilerinin mesleki sorumluluk duygusu çerçevesinde ortak sorunlar ve çözümleri için bir araya gelmesi gerektiğini savunmuştur. Bu amaçla yerel basının daha etkili, daha güçlü ve saygın olabilmesi için sağlıklı ve sorumlu bir örgütlenme kaçınılmazdır. Karaelmas Gazeteciler Derneği’nin hedefi de sorumlu ve saygın bir gazetecilik anlayışı yerleştirmeye katkı vermek ve buna zemin hazırlamaktır. Bunun için de üyelerinin gazetecilerden olması şartı koyarak net bir tavır koymuştur. Bugün emek sömürüsünün en bariz yaşandığı yerlerden birinin basın sektörü olduğu

Reklam