CHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı aynı zamanda CHP Zonguldak İl Kadın Kolları Başkanı Merve Kır İl binasında basın toplantısı gerçekleştirdi.İl Başkanı Murat Pulat’ın da katıldığı toplantıda

Kır; “AKP ve Erdoğan pragmatist, yani kendine yararcı politikalar izlerken, İstanbul’daki terör saldırısını Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na yıkmaya çalışan yandaşlara yuh olsun! Kılıçdaroğlu Kasım ayını bekleyin dedi. Evet biz 28 Kasım’ı heyecanla bekliyoruz. Arkasından Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayının açıklanmasını. Seçimlere giderken çok çalışacağımız bir sürecin arifesindeyiz. Halkımızın umudu olmak için, iktidara gelmek için, haramileri göndermek için, çalışıyoruz, çalışacağız.Hiç kimsenin şüphesi olmasın, Geliyor Gelmekte Olan!”dedi

Kır verdiği bilgilerde; ““67’de 67 bin hane” saha çalışmamızla 46 günde Zonguldak’ımızın 8 ilçesinde toplam 16 bin 352 haneye Cumhuriyet Halk Partisi örgütleri tarafından gidildi, zilleri çalındı, Aile Destekleri Sigortası anlatıldı.

Siyaset kurumunun görevi “vatandaşı görmek, dinlemek, hissetmek ve sorunlarını eğer bizim gibi muhalefettelerse iktidara geldiklerinde nasıl çözeceklerini anlatarak ikna etmek” olduğunun bilinciyle vatandaşlarımıza ulaşmaya devam ediyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisinin “İntranet” bilişim sistemine yapılan her ev ziyaretini kayıt altına alıyor, bu verilerden Zonguldak gerçekliğini ve siyasetin ilgilenmesi gereken konuları daha net görüyoruz.

Hane ziyaretlerinde en sık gördüğümüz sorunları  “temel ihtiyaçlara erişim”, “yoksullaşma”, “eğitim”, “işsizlik”, “gençler”, “kadınlar”, “göçmen, sığınmacılar”, “sağlık”, “kaygı ve belirsizlik”, “madde kullanımı ve bağımlılık” şeklinde sıralayabiliriz.

Zonguldak halkı artık belirsizlik, kaygı, güvencesizlik durumunda, mevcut siyasi iktidar tarafından söylenen sözler, verilen vaatler ne olursa olsun gerçekliğinin değişmeyeceğinin farkında. Zonguldak halkı, hemen hemen çaldığımız her kapıda olmasa da şunu söylüyor; ‘Artık iktidar değişsin, bir an önce seçim olsun.’ Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Kadın Kolları ve örgütleri olarak seçim olacağı güne kadar vatandaşın yanında olacağız, onları dinlemeye devam edeceğiz.”

Reklam