Zonguldak Çaycuma İlçe Sınırları içinde yapılması düşünülen yıllık 1 milyon 855 bin ton üretim kapasitesine sahip kimyevi gübre farikası için açılan dava nedeniyle bilirkişi incelemesi yapılacak.

Çaycuma Çevre Gönüllüleri konutla ilgili duyuru yaptı.

Duyuru da; “24 Kasım 2022 Perşembe günü saat 11.00’de gübre fabrikasının yapılacağı yerde keşif  ve bilirkişi incelemesi yapılacaktır”dedildi ve duyarlı kamuoyunun destek vermesini istediler.

Çaycuma Çevre gönüllüleri adına Züleyha Nur Duyurusunda; “Çaycuma Filyos Endüstri Bölgesi’nde Tosyalı Holding tarafından yapımı planlanan yıllık 1 milyon 855 bin ton üretim kapasitesine sahip kimyevi gübre farikasına verilen “ÇED Olumlu” kararının iptali için dava açan Çaycuma Çevre Gönüllüleri, Zonguldak İdare Mahkemesinin bilirkişi ücreti olarak istediği 20 bin lirayı toplayarak mahkemenin hesabına yatırmıştı.

24 Kasım 2022 Perşembe günü saat 11.00’de gübre fabrikasının yapılacağı yerde keşif ve bilirkişi incelemesi yapılacaktır. Keşif yapılacak alanda kitlesel bir şekilde olunması davanın seyri açısından oldukça önemlidir. Şartları uygun olan arkadaşların katılım sağlaması ricasıyla.

Not:

Katılım sayısına göre araç temin edileceği için keşfe katılmak isteyenlerin en geç 21 Kasım Salı günü öğlen saatlerine kadar Çaycuma Çevre Gönüllüleri Sözcüsü Züleyha Nur’a bilgi vermesi gerekmektedir. Araç hareket yeri ve saati 22 Kasım Salı akşamı bildirilecektir. (Susma/Çaycuma)

Reklam