3 Aralık Dünya Engelliler günü ülke genelinde olduğu gibi Zonguldak’ta da kutlandı. Zonguldak Sakatlar Derneği tarafından organize edilen kutlamalar sabah saat 10.00’da Valilik önünde başladı.

Sakatlar Derneği Başkanı Hüseyin Şirin günün önem ve anlamına binaen bir konuşma yaptıktan ve engelli vatandaşların okuduğu şiirlerden sonra Valilik binasına geçilerek Vali Mustafa Tutulmaz ve protokol üyelerinin katıldığı salonda Engelliler bir araya geldi. Engelli vatandaşların Vali Mustafa Tutulmaz’a verilen çeşitli hediyelerden sonra Vali Tutulmaz, Engellilere hitaben yaptığı konuşmada günlerini kutladı ve Valilik olarak her daim yanında olmaya devam edeceklerini ifade ederek sorunlarını dinledi. Yapılan konuşmaların ardından Sakatlar Derneği binasına geçilerek engelliler için tekerlekli sandalyeler sahiplerine teslim edildi.

Bu arada Karaelmas Gazeteciler Derneği (KGD) tarafından da Engelli vatandaşlara bir tekerlekli sandalye hediye edildi. KGD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Emen yönetim kurulu adına tekerlekli sandalyeyi Başkan Hüseyin Şirin’e takdim etti. Vali Mustafa Tutulmaz’ın da eşlik ettiği teslimde Sakatlar Derneği Başkanı Hüseyin Şirin bu anlamlı hediyeden dolayı KGD’ye teşekkür etti.   KGD Başkanı Mustafa Emen de yaptığı konuşmada, “Bu anlamlı günde engelli kardeşlerimizin yanında olmak için karınca kararınca bir tekerli sandalye hediye etmekten mutluyuz ve günlerini kutluyorum. Elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.