CHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun’dan Zonguldak Sanayici ve İş İnsanları Derneği(ZONSİAD) Başkanı ve AKP İl Yönetim Kurulu Üyesi Nejdet Tıskaoğlu’na tepki geldi

Uzun, AKP İl Başkanı Muammer Avcı’nın da içinde olduğu bir grup AKP heyetinin okullara ziyaret yaparak çocuklara yardım adı altında eğitimi ve çocukları siyasete alet ettiklerine yönelik eleştiri yaptı.

CHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun yaptığı basın açıklamasında; “Anladık Allah’tan da korkunuz kalmadı artık. Yahu siz kuldan da mı utanmıyorsunuz? Lafı geldi mi, “yüce gönüllü” suretine bürünüp, “Sağ elin verdiğini sol elin görmediği bir kültüre sahibiz” diyorsunuz ama eline yardım paketi tutuşturduğunuz çocuklarla çektirdiğiniz fotoğrafları çarşaf çarşaf yayımlamaktan da çekinmiyorsunuz. Şaşkınım nasıl bir pişkinlik, kendini aşma halidir? Bu nasıl ikiyüzlülüktür? Bu had bilmez, hak-hukuk tanımaz davranışlarınızın sandıkta da, hukuk önünde de hesabının sorulmayacağını mı sanıyorsunuz? Emin olun yanılıyorsunuz. Son söz: Çekin o samimiyetsiz ellerinizi çocuklarımızın üzerinden.”dedi

Açıklamada şu ifadeler yer aldı;

“Kendini bu mülkün sultanı sayan AKP’lilerin kural tanımaz, hak hukuk bilmez, kendilerini her türlü kural, kaidenin üstünde sayan tavırları devam ediyor. Halkımızın kendilerine verdikleri oydan başkasını “milli irade” saymayan, muhalif belediyelere görev yaptırmamak için bin türlü engel çıkaran, en son Sayın Ekrem İmamoğlu örneğinde olduğu gibi onlara her türlü kumpası kuran AKP’li zevat, arka bahçeleri olan Zonguldak Sanayici ve İş İnsanları Derneği(ZONSİAD) eliyle, bu kez de bir okulu siyaset arenası yapmış. Başrolde yine AKP İl Başkanı Muammer Avcı var,  yine ZONSİAD adlı sözde iş insanları derneğinin Başkanı Nejdet Tıskaoğlu var. Yine Yeşil Yağmurca Köyü ve İş İnsanları Yardımlaşma Derneği ile Başkanı Yakup Gökçe var.

“Sizin yasalardan korkunuz yok. Anladık Allah’tan da korkunuz kalmadı artık”

Bu zevat, bu kez yanlarına, aynı zamanda ZONSİAD yöneticisi olan AKP yandaşlığıyla meşhur, sözde gazeteci Cem Küçük’ü de alarak Gökçebey Hacı Musa Herkime Rıfat Hayri Sin Ortaokuluna gidip yoksul çocuklara yardım dağıtmış. Daha önce derneklerin siyasi partilerle el ele verip böyle işler yapamayacağını, bunun yasalara aykırılığı kadar, başka partiye gönül vermiş dernek üyelerine de haksızlık olduğunu söylememize rağmen, hiç çekinmeden aynı eylemi yine gerçekleştirmiş. Kendi yarattıkları insafsız düzenin mağduru olan yoksul çocuklara sözde yardım paketi dağıtan heyet, basına servis ettikleri haberde “yüzlerini gülümsettik” ifadesini yazmayı da ihmal etmemiş. Uyguladıkları ekonomik politikalarla insanların yaşamını çekilmez, yüzlerini gülmez kılan zevatın, bir yardım paketiyle, onların, bir de kahramanı olmaya çalışması hangi bir ruh halinin ürünüdür takdirini kamuoyuna bırakıyorum.

Daha kötüsü de var. Pervasızlık, pişkinlik kadar etik yoksunluğunda da sınır tanımayan zevat, bir de basına servis ettikleri haberin içinde yardım verdikleri çocuklarla çektirdiği fotoğrafları da kullanmış. Bu kadarına da pes. Yahu anladık, sizin yasalardan korkunuz yok. Anladık Allah’tan da korkunuz kalmadı artık. Yahu siz kuldan da mı utanmıyorsunuz? Lafı geldi mi, “yüce gönüllü” suretine bürünüp, “Sağ elin verdiğini sol elin görmediği bir kültüre sahibiz” diyorsunuz ama eline yardım paketi tutuşturduğunuz çocuklarla çektirdiğiniz fotoğrafları çarşaf çarşaf yayımlamaktan da çekinmiyorsunuz. Şaşkınım nasıl bir pişkinlik, kendini aşma halidir? Bu nasıl ikiyüzlülüktür? Bu had bilmez, hak-hukuk tanımaz davranışlarınızın sandıkta da, hukuk önünde de hesabının sorulmayacağını mı sanıyorsunuz? Emin olun yanılıyorsunuz. Son söz: Çekin o samimiyetsiz ellerinizi çocuklarımızın üzerinden.

Reklam