Millet İttifakı’nın 6’lı masanın ortaklarından olan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcılarından Genel İdare Kurulu Üyesi Recep Sarıdoğan, Çaycuma ilçesinde bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. Sarıdoğan Çaycuma ziyaretinde, “Türkiye’nin ve milletin menfaatinde buluşma mecburiyetimiz var. Türkiye’de görülmeyen birçok tehlike var” dedi ve destek istedi.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Recep Sarıdoğan, Zonguldak İl Başkanı Burak Erol, İlçe Başkanı Murat Akça ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Çaycuma’da ziyaretler gerçekleştirdi. İlk olarak sırasıyla Emekliler Derneği Çaycuma Şubesi, Muhtarlar Derneği, Ziraat Odası, Selüloz-İş Sendikası ile devam eden ziyaretler Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ile devam etti, ardından heyet ilçede esnaf ziyaretleri yaptı.

Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanı Burak Erol

Ziyaretlerin ardından açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanı Burak Erol açıklamalarda bulunarak, “Genel Başkan yardımcılarımız Türkiye’nin sorunlarına dahil, Türkiye’nin problemlerine dair, çözüm önerilerini ortaya koyuyorlar ve bizim adayımız seçim takvimi açıklandığında, seçim tarihi belli olduğunda adayımız hemen iki gün içerisinde açıklanacak” dedi.

İl Başkanı Erol konuşmasında; “Yine Saadet Partisi’nin saha çalışmasındayız. Çaycuma Belediye Başkanımızda aramızda, kendisi gerçekten Çaycuma ilçemizde vatandaşlarımız tarafından ilçemizi rahat kullanımları için çok önemli iş ve işlevlere görev süresi içerisinde imzalar attı. Biz kendisini bu çalışmalarından dolayı Saadet Partisi olarak tebrik ediyoruz. Önemli çalışmalar oldu. Bizde 81 ilimizde Genel Merkezimin riyasetinde 957 ilçede Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı birimimizce tanzim ettiği bir çalışma yürütüyoruz. Yine Genel İdare Kurulu üyemiz Recep Sarıdoğan bey yanımızda, Çaycuma ilçemizde birçok sivil toplum kuruluşlarını öğleden önce ziyaret ettik. Öğleden sonrada belediye başkanımızı ziyaret ettik. Bundan sonrada esnaf ziyareti ile devam edecek. Seçim mahaline girdik. Türkiye’de Millet İttifakı 6’lı masanın ortaya koyduğu, ortaya koyacağı aday, Allah’ın izniyle 13. Cumhurbaşkanı olacak ve bizim bundan hiçbir şüphemiz yok.

Millet İtffika’nın unsurları 6 Genel Başkanımız çok güzel bir uyum, eş güdümlü bir koordinasyon şeklinde çalışmalara devam ediyorlar. 8 tane çalışma komisyonumuz var. Genel Başkan yardımcılarımız Türkiye’nin sorunlarına dahil, Türkiye’nin problemlerine dair, çözüm önerilerini ortaya koyuyorlar ve bizim adayımız seçim takvimi açıklandığında, seçim tarihi belli olduğunda adayımız hemen iki gün içerisinde açıklanacak. Adayımızda bu masadaki çalışmaları Genel Merkez nezdinde yapılan çalışmaları milletimize seçim atmosferinde seçim kampanya çerçevesinde milletimize anlatacak. Tabii burada şöyle bir durum var. Milletimizle beraberiz. Dün Zonguldak merkezde idik, Kozlu’daydık. Bugün Devrek, Çaycuma ve Kilimli’de çalışma var. Esnafımız, emeklimiz, asgari ücretlimiz, sanayi çalışanlarımız, işverenimiz, kesinlikle gidişattan memnun değil. Bununla ilgili de büyük sıkıntılar var. Büyük problemler var. İnsanların cebine dokunulmuş. Daha önce iktidar yanlısı olan birçok kesiminde, iktidar yanlısı olmaktan vazgeçtiğini ve Millet İttifakı’na doğru bir tercih kullandıklarını, kendi ifadelerinden, cümlelerinden bunu görebiliyoruz. Basının olduğu yerde genellikle halkımız ve esnafımız konuşmak istemiyor. Ama biz esnafımızın ve vatandaşımızın mevcut ekonomik durumdan, sosyal durumundan memnun olmadıklarını, özel sohbetlerde söylüyorlar. İnşallah Millet İttifakı olarak, 6 parti olarak güzel bir seçim kampanyası yürüteceğiz. 6 tane parti demek, 6 tane il başkanı demek. 48 tane ilçe başkanı demek yeni çok büyük bir teşkilat gücü demek. Hem Cumhurbaşkanı adayımızı seçtirmek için, hem de ortaya koyacağımız milletvekili adaylarını maksimum sayıda Zonguldak’tan milletvekili çıkarmak için bizim amacımız burada mevcut Millet İttifakı’nın milletvekili sayısı CHP’nin 2 tane milletvekili var. Bunu 3 yapmamız lazım. 4 yapmamız lazım, bununla ilgili genel merkez nezdinde çalışmalar sürüyor. 6 il başkanımızla sürekli bir şekilde beraberiz. Onlarla görüşüyoruz. Tek tek ziyaret ettik, konuştuk, görüştük. Basın haricinde de bir araya geliyoruz. Zonguldak’ta sandık güvenliği nasıl sağlanacak, sandık baş müşahitleri nasıl atanacak, nerelerde boşluğumuz var, nerelerde kuvvetliyiz, bununla da ilgili neler yapılıyor, bir sürü çalışmaya birlikte imza atıyoruz.” şeklinde konuştu.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Recep Sarıdoğan

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Recep Sarıdoğan iseyaptığı konuşmasında, “Türkiye’nin ve milletin menfaatinde buluşma mecburiyetimiz var. Türkiye’de görülmeyen birçok tehlike var” diyerek sözlerini şu şekilde sürdürdü; 

“Zonguldak’ta çalışmalara başladık. Genel Merkezimin Halkla İlişkilerle buluşma ile ilgili, dün sahada olan insanlarımıza, önümüzdeki süreç içerisinde çalışmalarımızla ilgili yeni bir kadronun, iktidarın mutlaka Türkiye’de buluşmasıyla alakalı çalışmalarımızı halkımıza anlatıyoruz. Zaten her geçen gün halkımızın özellikle ekonomik olarak dar boğazda olması nedeniyle de insanlarımız şuanda düşünmeye başladıklarını görüyoruz. Hem sivil toplum kuruluşlarına, hem belediye başkanlarımıza, siyasi partilerimizi ziyaret ediyoruz. Ne olursa olsun önümüzdeki süreçte mutlaka ve mutlaka Millet İttifakı’nın başarılı olması gerekiyor.

Türkiye’de görülmeyen birçok tehlike var. Bugün ekonomik sıkıntılar hat safhada ve bunlar ortaya çıkıyor. Ciddi anlamda güvenlik sıkıntımız var. Bugünlerde Amerika’nın Ortadoğu’da ki örgütlere verdiği silahlar hala kullanılmadı. Bu tehlikeleri görme mecburiyetimiz var. Diğer taraftan gıdayla alakalı bugün Türkiye ne yazık ki, hem tekonolojide, hem de gıda noktasında tamamen Batı’ya bağımlı hale getirildi. Yeni Türkiye bir sarmalığın içerisinde sokuluyor. Burada birlikte olmaktan başka çaremiz yok. Yarın herhangi bir sıkıntı yaşadığımızda, bu ülkede aynı binada Saadet, CHP, AKP ve ya MHP’li, Amerika bir bomba attığında hiçbir siyasi partiyi ayırmıyor. Herkese zarar veriyor. Onun için bizim ne olursa olsun ortak noktalarda Türkiye’nin ve milletin menfaatinde buluşma mecburiyetimiz var. Biz Türkiye’de şunu istiyoruz. Gerek milletvekilleriyle, gerekse belediye başkanlarımızla ne olursa olsun seçildikten sonra halkın belediye başkanı olmasını, halkın milletvekili olmasını, mutlaka parlementoda halkının haklarını koruması için mücaedele etmesini, gerekirse kendi partisiyle de olsa, eğer yanlış yapıyorsa ona engel olmasını söylüyoruz. Önümüzdeki sürecin insanımız tarafından mutlaka doğru değerlendirilmesi, iyi okumasını, ülkenin ve milletin çıkarları için oy kullanmasını talep ediyoruz.”

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı

Son olarak Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ise, “Önümüzdeki seçimlerde mutlaka ve mutlaka demokrasiye dönüş yolunda bir halkın tercihini sağlamak için toplumu daha iyi günler beklediğini ikna etmek gerekiyor” şeklinde açıklama yaparak başarı dileklerini sundu.

Başkan Kantarcı; “Artık seçime doğru hızlı bir yol almaktayız. Cumhuriyetimizin bir yüzyıl tamamlayıp, ikinci yüzyıla girdiği bu seçim arifesi öncesinde hepimizin üzerinde tarihi bir sorumluluk var. Milletin oyu ile gelenler, milletin tepesine çıkmaması gerekiyor. Millete hizmet etmesi gerekiyor ve o emanet koltuğu sahiplenmemesi gerekiyor. Türkiye’de de örneği daha önce görülmemiş, 21 yıllık bir iktidar var ve o iktidarın son 2018 yılında yapılan değişiklikten sonra otokratik bir tarza bürünmesinden kaynaklanan, çok sesliliğin azalmasından ve demokrasinin zaten daha öncede sıkıntıları vardı. Demokrasininde maalesef ortadan kalkmasından dolayı bugün önemli bir yol ayrımındayız. Demokrasiye dönülmesi, çok sesliliğin sağlanması, ebabil kuşlarının yerine insanların konuşması gerektiği bu dönemde bizlere gerçekten ağır bir sorumluluk düşüyor. Önümüzdeki seçimlerde mutlaka ve mutlaka demokrasiye dönüş yolunda bir halkın tercihini sağlamak için toplumu daha iyi günler beklediğini ikna etmek gerekiyor. Burada 6 tane değişik fikirdeki partini bir arada olması bile başlı başına büyük bir kazançtır. Hepsinin kendi düşüncelerini sineye çekerek, asgari müşterekte demokraside anlaşmak üzere bir araya gelmesini, çok önemli ve çok değerli buluyorum. Tarihi bir olay olarak düşünüyorum ve bu hepimizin de bu sorumluluğun bilincinde de seçim gününe kadar bu çalışmalarda başarılar diliyorum. Çaycuma’ya geldiğiniz içinde teşekkür ediyorum” dedi. (Susma/Çaycuma)

Reklam