İYİ Parti Zonguldak İl Başkanlığı’nın 3’ncü olağan genel kurulu Alaborina Restaurant’da gerçekleştirildi. Kongreye; İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Metin Ergun katılırken, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İl Başkanı Murat Pulat, Saadet Partisi İl Başkanı Burak Erol, Demokrat Parti İl Başkanı Menderes Uzun, Karabük eski Belediye Başkanı Dursun Altıparmak ile bazı sivil toplum örgüt temsilcileri katıldı.

Yaklaşık 4 yıl İYİ Parti İl Başkanlığı görevini yapan Yavuz Erkmen’in aday olmadığı kongrede;   Suat Mısırlıoğlu, Erdal Gülay ve Candemir Ongan yarıştı.

Divan Başkanlığını İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun yaparken, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması başlayan kongrede İl Başkan adayları birer konuşma yaptı.

İYİ Parti İl Başkan Adayı Erdal Gülay kürsüye çıkarak partilileri selamlamasının ardından birlik ve beraberlik mesajlarının ardından Zonguldak’tan iki milletvekili çıkaracaklarının altını çizdi.

İYİ Parti İl Başkan Adayı Erdal Gülay

Gülay konuşmasında, “Değerli arkadaşlarım bizlere destek olmak için bugün burada bulunan herkes kendinden, cebinden ve evinden fedakarlık ederek gelmiştir. Kimsenin bir beklentisi olmamıştır. Bu anlamda bizlere vermiş olduğunuz güçle birlikte huzurlarınıza gelmiş bulunmaktayız.

Geldiğimiz nokta çok uç nokta. Yapılan bunca haksızlıklar, bunca usulsüzlüklere rağmen bizler bu mücadeleyi vermek adına hepimiz direnmeye çalışıyoruz. Ülkede yoksulluk almış başını gidiyor. İşsizlik, kimsenin cebinde parası kalmadı, eridi. Biz burada hala kısır çekiyle, parti içerisindeki kavgayla bir yere varamayacağız. Bizler bugün geldiğimiz noktada birlik ve beraberlik için tüm ilçe başkanları, ilçe yöneticileri, belde başkanları, belde yöneticileri, partililerimiz ve üyelerimizle gelen salonda el ele verip ayağa kalkmasını istiyorum. Birlik ve beraberlik böyle olur. Kimse ben o’cuyum, ben bu’cuyum demeyecek. Bugün bu salondan bir tane başkan çıkacak. Üç tane arkadaş buraya gelmişiz, tabi ki yarışacağız. Genel Başkanımızda yarışarak geldi bu noktalara. Önü kesilerek geldi bu noktalara.

Burada herkes bilsin ki, yazdıklarımın hiçbirini okumuyorum. Ezberden konuşuyorum. Bunları da asla ve asla okumayı düşünmüyorum. Ben burada birlik ve beraberlik, ağabey-kardeşlik, abla-kardeşlik mesajı vermek istiyorum. Eğer bunu başarırsak buradan biz bir tane değil, iki tane neden milletvekili çıkarmayalım? Hangi partiden, neyimiz eksik? Şuraya bakar mısınız? Ben bu salonda sizlere şunu söylüyorum. Üç tane il, iki-üç tanede ilçe kongresi yaşadım. Bugün hala henüz bu salona gelmeyen ilçe teşkilatlarımız var. O’da şundan dolayı. Bakın salonumuzun kapasitesi belirli. O’nun için burada arkadaşlarımız zor durumda kalıp, mağdur olmasın diye, dışarıda hava buz gibi. Bunu görüyoruz. Kesinlikle ve kesinlikle biz bu salonu böyle görmedik. Bu bizim için onur ve gurur kaynağıdır.

Bizler üç arkadaşlarımız bu salona geldik. Yazdıklarımı okumuyorum. Dediğim gibi işsizliğe, aşsızlığa, yalnızlığa, itilmişliğe, kakılmışlığa dokunmuyorum. Onları zaten hepimiz biliyoruz. Biz birlik ve beraberlik içerisinde üç arkadaş buraya medeni bir şekilde geldik. Huzurlarınızda bizleri değerlendirmekte kıymetli delegelerimize kalmıştır. Burada tekrar söylüyorum; sen o’cusun, sen bu’cusun, sen şu’cusun diyerek birbirimize kinle, nefretle bakarsak, bugün kazananlar yarın tekrar kazanacak, sizler de onların arkasından bakacaksınız” ifadelerini kullandı.

Mısırlıoğlu: “Partililerimiz Ve Çocukları İşe Girecek”

İYİ Parti İl Başkan Adayı Suat Mısırlıoğlu, seçimlerde iktidar olmaları halinde partililer ile partililerin çocuklarının işe gireceğine vurgu yaptı.

Mısırlıoğlu konuşmasında, “Biz bu yola çıkarken hep bir hedefimiz vardı. Bu hedefimiz kendimiz için değil ülkemiz içindi. İnsanlarımızın üzerinde baskıyla yöneti yapan, baskıyla yöneten ezen bir iktidardan kurtulmak için biz bu yola çıktık. İnşallah önümüzdeki seçimlerde biz bunu başaracağız. Çünkü 20 yıllık misafirlik yeter diyoruz. Artık göndermemiz gerekiyor.

AKP’nin yaptığı bunca eziyetten sonra çünkü 30 bin kişi Cumhurbaşkanına hakaretten yargılandı. Korkuyor muyuz? Hayır. Korkmuyoruz. Biz korksaydık. 2018’de biz bu partiyi kurarken elimizi taşın altına koymazdık.

Düşünebiliyor musunuz? Bir Cumhurbaşkanı, Gezi Parkı’na katılan kadınlara sürtük diyor. Var mı böyle bir şey? Yandaş müteahhit Türk halkın küfrediyor, bunlar hakkında bir şey yapılmıyor. Ensar Vakfı’nda çocuklara yapılan tacizler sonrası bakan çıkmış ‘Bir kereden bir şey olmaz’ diyor. Bunlar artık gitmeli. Gitmesi için diyorum ki, buradaki ilçe başkanlarının, belde başkanlarının ve yöneticilerinin hep birlikte el ele vererek çalışması gerektiğini düşünüyorum.

Değerli arkadaşlarım 2018’de Allah nasip etmedi ama bu dönemde inşallah olacak. İki tane milletvekilini Zonguldak’tan çıkaracağız. Küskünlük olmadan, dargınlık olmadan, bu kongreyi kimin aldığı hiç önemli değil. Hep beraber el ele verip çalışmak zorundayız.

Benim bir sözüm vardır, onu gerçekleştiremedim. Ama inşallah bu dönem partimiz iktidara geldiğimizde çünkü bizimde artık Genel Başkanımıza sözümüz var. Artık Zonguldak’tan milletvekili çıkarmak zorundayız.

Kızlarımızı bu vakıfların eline teslim etmemek için önce bir kız yurdunun açılması ve çoğaltılması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü birçok kız çocuklarımız ihtiyaçtan dolayı bu yurtlara katılmak zorunda kalıyorlar. Çünkü bir babanın aldığı asgari ücretle hem çocuğunu okutup, hem de çocuğunu yurda vermesi imkansızdır.

İkincisi benim için en önemli şeylerden birisidir. 22 yıldır AK Parti’ye üye olmayan hiç kimse işe giremedi. Üye olmayanları işe almadılar. O dönemde 30-35 yaşında olan gençlerimiz, arkadaşlarımız 50-55 yaşında.  Şimdi bunların çocukları var. Bunlarda işe giremedi. Buradan açık açık söylüyorum. Partimiz iktidara geldiğinde bu partinin üyeleri işe girecek. Tek hedefim budur. Bunu söylüyorum. Kim ne derse desin. Kim eleştirirse eleştirsin bizim partililerimiz ve çocukları işe girecek” şeklinde konuştu.

Ongan: “Küsmeden Ve Kırılmadan Mücadele Edeceğim”

İYİ Parti Zonguldak İl Başkan Adayı Candemir Ongan son aday olarak çıktığı kürsüde, gençlere seslenerek partililerden destek istedi.

Ongan konuşmasında, “2016 yılından beri Zonguldak’ta eğitimcilik ve aynı zamanda iş adamlığı yapıyorum. Ülkesi siyasetinin sıkışıp kaldığı, milletimizin umutsuzca ne yapacağını düşündüğü bir dönemde partimiz bu keşmekeşliğin üzerine bir güneş gibi doğdu. Hepimizin umudu, Türk Milletinin yolunu aydınlatan bir meşale oldu. Bu aydınlığın, umudun bir parçası olmaktan gurur duyuyorum. Ben bu birlikteliğe 2,5 yıl önce dahil olmuş genç bir kardeşinizim. Bu vesileyle İl Başkanlığına adayım. Neden mi? Yeni bir ruhla Zonguldak’ta İYİ Partiyi şahlandırmak, yapılmayanları yapmak için adayım. Tüm küsenleri, tüm kırılanları, tüm gidenleri toplamak için adayım. Seçimlerde aday kim olursa olsun, O’nun adamı, Bu’nun adamı demeden, sadece başarıya ulaşmak, var gücümle çalışmak için adayım.

Türkiye genelinde Sayın Genel Başkanımızın ve ekibinin dişiyle-tırnağıyla kazandığı başarıya daha çok başarı ve güç katmak için adayım. Birlik ve beraberliği sözde değil, özde hayata gerçekleştirmek için adayım. Sadece siyasetin için değil vatana olan görevimi yerine getirmek için adayım.

En çokta Gençliğe Hitabede söylediği gibi; “Ey Türk Gençliği, Birinci Vazifen Türk İstikbalini, Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.”

Önümüzde zorlu ama umut dolu bir yol var. O yolda sizlerin de söylediği gibi gençlere ihtiyaç vardır desturundan yola çıkarak desteklerinizi bekliyorum. Bu bir yarıştır, savaş değildir. Yarışın sonunda küsmeden, kırılmadan partim ve ülkem için sonuna kadar mücadele edeceğimden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Allah bu şanlı milleti korusun ve kollasın. Kongremiz hayırlı olsun” dedi.

İşte Yeni Yönetim:


İl Başkanı Erdal Gülay.
Yönetim Kurulu; Şeniz Yüzgeç, Haydar Gökçe, Cafer Ercan, Selim Biçer, Fikret Hırabaş, Cemalettin Akdeniz, Temel Gökdemir, Tuğba Dalgın Adar, Şakir Aliyazıcıoğlu, Yılmaz Altıntaş, Büşra Erdöl, Erhan Bilgin, Şener Aydemir, Erkan Yılmaz, Şener Çetin, Yaşar Otabaş, Zafer Öztürk, Çetin Dikenli, Mustafa İstek, Nihal Aksakal, Münevver Büyükalgan, M. Zeki Türkyılmaz, Aydan Özbay, Hasan Kiren, Cumhur Cinal, Rıdvan yalçın, Emine Uzun, Fatma Özder, Ayşe Yanık, Hüseyin Uslu, Mehmet İnam.

Üst Kurul Delegeleri:
Erdal Gülay, Vedat Öztürk, Evrim Balbaloğlu, İsmail Demirbaş, İzzet İyiol, Bahadır Kıycı, Sebahattin Durmuşoğlu.

Reklam