Çaycuma Belediyesi ile Almanya’nın Lennestatdt’ta faaliyet gösteren Sekundarschule Hunden Lenne okulundan bir heyet, Lennestadt Belediyesi yetkilileri ile birlikte, Çaycuma’daki kardeş okulu Nihat Kantarcı Anadolu Lisesini ziyaret etti.

“Kardeş kentimizden bir heyet, bu kez, Nihat Kantarcı Anadolu Lisesinde

Kardeş kentimiz Lennestatdt’ta faaliyet gösteren Sekundarschule Hunden Lenne okulundan bir heyet, Lennestadt Belediyesi yetkilileri ile birlikte, Çaycuma’daki kardeş okulu Nihat Kantarcı Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Uyum Meclisi Başkanı Nedim Kalembaşı’nın refakat ettiği heyette, Lennestadt Belediye Meclisi Üyesi Cristia Orth Sauer, Lennetsatdt Belediyesi Kardeş Kentler Koordinatörü Luise Funke, Okul Müdür Yardımcısı Ellen Sandforth, Öğretmenler Sandra Hoffman ve Funda Polat yer aldı.

Aralarında Çaycuma Belediyesi daire amirleri ile bazı meclis üyelerinin de bulunduğu Çaycuma heyeti, Alman heyetini, okul önünde halkoyunu gösterileri ile karşıladı. Birlikte yapılan kahvaltının ardından bir toplantı yapan kardeş okullar, başta öğrenci değişimi olmak üzere birlikte geliştirilecek projeler üzerine görüş alışverişinde bulundu. Görüşmelerin bir bölümüne Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı da katıldı.

Reklam