İYİ Parti Merkez İlçe Başkanlığı’nın yürüttüğü kampanyaya İl Yönetiminden yöneticilerin az destek verdiği öğrenildi.
İl Başkanı Erdal Gülay  yaptığı açıklamada deprem bölgesine yardım kampanyasını kendilerinin organize ettiğini söyleyince Merkez İlçe Başkanı Dilay Yurdumakan Küçük, bu sözleri kabul etmediğini ifade etti ve bu tür konuların basın üzerinden de yapılmasına tepki gösterdi. Dilay Küçük’ün basına yaptığı açıklama şöyle:

Önceki akşam yerel basınımızda çıkan bazı iddialar mevcut. Gün içinde yine yerel basınımızda haber olarak geçti. Biz yaklaşık 3 gün içinde organize olarak Merkez İlçe Başkanlığı olarak deprem bölgesine yardım planladık. Bunu da diğer ilçelerimize duyurduk. Sağ olsun 18 metrelik büyük tır ayarlandı. Batu Müftüoğlu bu tırın masraflarını karşılayarak ilçe başkanlığımıza bunu tahsis etti. Yakın ilçeler yaptıkları kolileri ilçe başkanlığımıza bıraktı. Bizler gönüllü arkadaşlarımız ile birlikte tasnif ve sınıflandırma işlemlerini gerçekleştirdik. Organizasyon, tasnif, sponsor ve lojistik şemasını Merkez İlçe olarak organize ettik.

Ancak Ereğli’den gelecek olan tırımıza Ereğli İlçe Başkanlığı da koli koymak istedi. Böyle bir şeye olmaz denir mi? Amacımız zaten yardım toplamak. Ancak sebebini anlamadığımız şekilde tırın önünde ‘İYİ Parti Ereğli İlçe Başkanlığı’ pankartı gerilip üstüne birde gülümseyerek fotoğraf çektiriyorlar. Bunu anlamak mümkün değil. Ben sabahın sekizinde buraya gelip gece on ikide yardımlar için partiden çıkan yol arkadaşlarıma bu durumu izah edemedim. Yaptığımız organizasyonda 15 bin şişe su, 2 bin adet paketli ekmek, 300 paket bebek bezi, 300 bebek maması, 750 adet konserve, 200 çift bebek ve çocuk botu, 150 çift kadın ve erkek ayakkabı ve bot, 420 battaniye ve yorgan, çok sayıda kıyafet, 60 paket yetişkin bezi, 200 paket pansuman malzemesi, binlerce atkı, bere, eldiven ve bir çok kalem malzeme daha.

Öte yandan bugün il başkanımızın açıklamasını da okuma fırsatı yakaladık. Marifet iltifata tabidir şiarını benimsemiş insanlarız. Başkanımız çok yoğun emek verdiğimizi biliyor. Aslan payının kim olduğunu da biliyor. Fakat açıklaması bizleri kırmadı desek yanlış olur. İl Başkanlığımızdan bir ablamız tasnif ve sınıflandırmada yanımızdaydı. Başka kimseyi göremedik. Bir il yöneticimizde annesi ve kendisi adına cüzi bir miktar yardımda bulundu. Başka da bir şey göremedik. İl Başkanımız tırımızı uğurlamaya bile gelmedi. Halbuki tır il binamızın önünde ana caddedeydi. Duygusal bir süreçten geçiyoruz. Birbirimizi kırmanın bir anlamı yok. Biz şimdi ikinci tır için çalışmalara başladık. Onu da deprem bölgesine yollamak istiyoruz. Gün birlik olma günüdür. Basın üzerinden mesaj vermeyi bırakarak tek yumruk olmalıyız. Bizimle alakalı bir eleştiri veya görüş varsa aile içinde bunları konuşmalıyız. Basın üzerinden değil.

Reklam