Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Zonguldak’a 10 ilde yaşanan deprem bölgesinden 2 bin 420 depremzede geldiğini açıkladı.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremin ardından meydana gelen barınma nedeniyle, ülkenin dört bir yanına yerleştirilmeye çalışılan depremzedeler Zonguldak Valiliği organizasyonu çerçevesinde çalışmalar sürüyor.

Depremde mağdur olan vatandaşların ilimize gelmeye devam ettiğini belirten Vali Tutulmaz, kendi imkanlarıyla barınan 2100 depremzede, otel ve kamu misafirhanelerinde 120 depremzede, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı yurtlarda 200 depremzedenin kaldığını ifade etti. Zonguldak’ta 9 aile şimdiden yardımseverlerin hazırladığı evlere yerleştiler. 

Çaycuma’da Kaymakamı Mehmet Göze Başkanlığında toplantı

Çaycuma Belediye Başkanı, İlçe Emniyet Müdürü, ilçe Jandarma Komutanı, kurum müdürleri, STK temsilcileri, belde belediye başkanları ve köy muhtarların katılımı ile ilçe yatırımları değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantı da ayrıca afet yardım faaliyetleri ve ilçemize gelecek afetzedelerin barınma ve iaşe konularında da fikir alışverişinde bulunuldu.

Göze SEKA Sosyal Tesislerde Öğrenci Yurtlarını inceledi

Kaymakam Mehmet Göze , ilçeye gelmesi olası depremzedelerin barınma ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, uygun olması muhtemel binaları kurum amirleri ile birlikte yerinde inceledi. Bu İnceleme sırasında Çaycuma Belediyesi’nin bünyesinde bulunan SEKA Sosyal Tesisleri içinde bulunan ve daha önce öğrencilerin barınma amaçlı kullandıkları yurt binalarını da yerinde inceledi.

Kaymakam Mehmet Göze, Kahramanmaraş ilimizden ilçemize gelen ve KYK yurtlarımızda misafir ettiğimiz depremzede vatandaşlarımızı ziyarette bulundu ve yurtlarımızın durumu hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Bu arada Çaycuma’lı yardımsever vatandaşlar, aynı noktada bulunan fakat hizmete kapalı olan binaların bulunduğu ve yapılacak onarımla hizmet verebileceği bu konuda Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantaracı’yı ve Kaymakam Mehmet Göze’ye bir an önce bu binalarda kamusal hizmete açılması gerektiğine dikkat çektiler.

Susma Gazetesi olarak vatandaşların bu talebinin yetkililer tarafından dikkate alınacağına inanıyoruz. (Susma/Çaycuma)

Reklam