Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Genel Sekreterlik görevine Doç. Dr. Mustafa Yıldız getirildi. Hayri Bulazar Meslek Yüksekokullarından sorumlu Rektör Danışmanı olarak görevlendirildi.

Üniversiteden yapılan duyuruda,

” Üniversitemizin Genel Sekreterlik makamına tedviren, Doç. Dr. Mustafa Yıldız görevlendirilmiştir.

Atanan Genel Sekreterimizi tebrik etmek amacıyla çiçek gönderilmemesi, onun yerine Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Vakfı’nın aşağıda verilen hesap numarasına bağışta bulunulması rica olunur.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Vakfı

Vakıfbank Zonguldak Şubesi

TR37 0001 5001 5800 7285 1766 13” denildi.

Doç. Dr. Mustafa YILDIZ Kimdir?

Doç. Dr. Mustafa YILDIZ Zonguldak doğumlu olup ilk, orta ve lise öğrenimini Zonguldak’ta tamamladı. Atatürk Üniversitesi Fen Fakültesi, Matematik Bölümünden 1979 yılında mezun oldu. Yüksek Lisans derecesini 1989 yılında Gazi Üniversitesi’nden ve Doktora derecesini 1995 yılında Ankara Üniversitesi’nden aldı.
Akademik kariyerine 1984 yılında Hacettepe Üniversitesi Zonguldak Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünde Uzman olarak başladı. 1992 yılında o zamanki adıyla Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi, Matematik Bölümüne Öğretim Görevlisi olarak atandı. 1995 yılında Yardımcı Doçent, 2019 yılında ise Doçent ünvanlarını almıştır.
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde göreve başladığı yıldan bugüne kadar Matematik Bölümü Başkan Yardımcılığı, Fakülte Doçent temsilciliği ve çeşitli komisyon üyeliklerinde bulundu.
2019 yılından bu yana Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Vakfı’nın Başkanlık görevini yürütmektedir. Uygulamalı Matematik alanında Ulusal ve Uluslararası dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesi ve konferanslarda bildirileri bulunmaktadır.
Doç. Dr. Mustafa Yıldız, 16 Şubat 2023 tarihinde, tedviren Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Genel Sekreteri olarak atandı.
İngilizce bilen Doç. Dr. Mustafa YILDIZ evli ve iki çocuk babasıdır

Reklam