Çaycuma Atatürkçü Düşünce Derneği’nin 15. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Genel Kurulda Ela Mantarlı Kurt’un aday olmadığı kongreye ; 

Önceki Dönem Milletvekili Ali İhsan Köktürk,Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, CHP İlçe Başkanı Fahri Diler, Belediye Meclis Üyesi Sezai Bilici, Fuat Kalaycı, CHP Milletvekili Aday Adayı Şeref Köktürk,Köy Koop Başkanı Bayram Cura , Çevre Gönüllüleri Dönem Sözcüsü Züleyha Nur, Emekliler Derneği Başkanı Nizamettin Eyidoğan, ADD üyeleri katıldı.

Kongrede 86 Oy Kullanıldı. Divan Kurulunu Bayram Cura ,Nedime Ermişoğlu, Özlem Tülübaş’tan oluştu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması sonrasında, Divan Başkanı Bayram Cura, ülkenin yaşadığı büyük ve acı olaya değindi ve yaşamını yitirenlere rahmet, yaralılara sağlık ve ailelerine başsağlığı sabır diledi.

Bayram Cura, Yaşanan acı olayı değerlendirdi ve bu yaşananların, bilimle, akılla uzaktan yakından alakası olmadığı görüldü.

Cura ADD’nin Çaycuma’da ki önemine ve demokratik, çağdaş değerlerin geliştirilmesine yaptığı katkıya değindi ve bundan önce görev yapmış başkan ve yönetim kurullarına teşekkür etti, yeni seçilecek yönetime de şimdiden teşekkür ediyorum dedi.

Gündem maddeleri Genel Kurula katılanlara sunuldu ve önceki yönetim oybirliği ile aklandı.

Gündem gereği çarşaf liste olarak seçimlere gidildi. Kongre sonrasında yeni yönetim ilk toplantısını yaparak görev bölümü yapacak

Seçim sonrasında Yeni Yönetim şu isimlerden oluştu

Yönetim Kurulu

1- Bayram Cura
2- Mehmet Emin Kumkumoğlu
3-Nilgün Çelik
4-Aysun Yurtöz
5-Ercan Başar 
6-Harun Lermi
7-Alparslan Çavuş 

Denetleme Kurulu
1- Hikmet Yiğit 
2- Cemal Yurtbay 
3- Veysel Çalışkan 

Disiplin Kurulu 

1-Günseli Türkyılmaz 
2-Semih Çakır 
3-Gürler Sesli

Kurultay (Üst Kurul)Delegeleri
1-Ela Mantarlı Kurt 
2-Bayram Cura
3-Mehmet Emin Kumkumoğlu

(Susma/Çaycuma)

Reklam