Saadet Partisi Çaycuma İlçe Başkanı Murat Akça konuyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Akça, Arama kurtarma deprem çalışmalarında bir çok vatandaşımızı enkazdan canlı kurtulması için olağanüstü gayret gösteren depremzede kardeşlerimize umut olan , TTK çalışanı madencilere de teşekkür etti.

Açıklamada şu görüşler yer aldı;

“24.02.2023 Cuma günü, akşam namazı ile yatsı namazı arası Çaycuma  merkez yeni camiide saadet partimizin kurucusu genel başkan ve 54’üncü Türkiye cumhuriyeti başbakanı merhum liderimiz profesör doktor Necmettin Erbakan hocamız ve ülkemizde meydana gelen depremde hayatını kaydeden vatandaşlarımız için Çaycuma merkez yeni camisinde kuran-ı kerim ve mevlid-i şerif programımıza bütün vatandaşlarımızı davet ediyoruz.

Depremde hayatını kaydeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet ,yaralılara acil şifalar diliyoruz .Depremin ilk saatlerinden itibaren olağanüstü gayretle çalışan ilçe kaymakamlığımıza ,ilçe belediyemize, sivil toplum örgütlerimize ve vatandaşlarımıza teşekkür ederiz.

Arama kurtarma çalışmalarında harika çalışmalar yapan , bir çok vatandaşımızı enkazdan canlı kurtulması için olağanüstü gayret gösteren depremzede kardeşlerimize umut olan , TTK çalışanı madenci kardeşlerimizden Allah razı olsun . Rabbim çalışmalarında kazasız belasız hayırlı çalışmalar nasip eylesin.” (Susma/Çaycuma)