Zonguldak’ta, depremzedelere yardım amacıyla Dernekler, Odalar, Sendikalar ve Vakıfların başkan ya da temsilcilerinin katılımıyla bir toplantı düzenlendi.

11 ilimizi etkileyen ve ülkemizi üzüntüye boğan deprem felaketi nedeniyle Vali Mustafa Tutulmaz Başkanlığında toplantı düzenlendi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü salonunda düzenlenen Toplantıya çok sayıda Dernekler, Odalar, Sendikalar ve Vakıfların başkan ya da temsilcilerinin katıldı.

Toplantıda, AFAD, Sosyal Yardım Dayanışma Vakfı, Millieğitim , Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Belediye Başkanlığı adına deprem anından bugüne kadar geçen sürede yapılan çalışmalar ve bundan sonraki sürece yönelik olarak yapılması düşünülen çalışmalar hakkında bilgilendirilme yapıldı.Ayrıca kentimize gelen depremzede aileler ve çocuklarının durumu hakkında hem rakamsal bilgiler paylaşıldı hem de dayanışmanın örgütlenmesi konusunda görüş alışverişinde bulunuldu


Vali Mustafa Tutulmaz “Biz büyük ve güçlü bir ülkeyiz,  yaralarımızı hep birlikte en kısa sürede saracağız, deprem felaketinde hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet,  yaralılarımıza acil şifa diliyorum.”dedi , Yardımların hız kesmeden devam etmesinin önemi vurgulandı. Katılımcıların görüş ve önerileri alındı.

Reklam