Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Yönetimi, depremzede çocuklarla buluştuğu kahvaltı programı nedeniyle sosyal medyada eleştirilere neden oldu. Susma Gazetesi haberinde “Üniversite’de Depremzede çocuklara yer sofrası kuruldu” haberini yapmıştı.

Medeniyet Araştırmaları ve Değerler Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (MADEM) organizasyonuyla, Deprem Çocuklarına düzenlenen kahvaltıda yerde oturtulması nedeniyle BEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer ve yönetimine tepki gösterildi. 

Pusula Gazetesi’nin verdiği bilgide BEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, “Kötü niyetli değiller ama orada bir düşüncesizlik var. Kahvaltı düzenlenen yer merkezin yeri, caminin en alt katında yer alıyor.  Masa bir tane var, hafta içi orada çalışmalar yapıyorlar. Sonradan kalabalık olunca bir masa olduğu için gelenlerin bir kısmını yere oturtmuşlar. Rektör Hoca oraya gelince ‘İnsanları neden yerlere oturttunuz’ dedi. Tepki gösterdi. Bizim de hatamız iyi niyet, demek her organizasyonu kontrol etmek gerekiyor” açıklamasını yaptı. 

MEDEM Yöneticileri görüşülüp görüşülmediği yönündeki soruyu yanıtlayan Kutoğlu “Rektör Hoca görüştü, onlar da çok üzgünler. İyi niyetle yapılmış bir şey sonuçta” diye yanıt verdi.

Reklam