Saadet Partisi Zonguldak Merkez İlçe Başkanlığı tarafından Türkiye Cumhuriyeti’nin 54. Başbakanı Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan ve depremde hayatını kaybedenler için Kur’an merasimi düzenlendi.

Saadet Partisi Zonguldak Merkez İlçe Başkanlığı tarafından Soğuksu Hz. Ömer Camiinde düzenlenen törene Saadet Partisi İl Başkanı Burak Erol, Merkez İlçe Başkanı İsmail Üstünyer ve partililer ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Anma programı kapsamında din görevlileri tarafından merhum Erbakan ve depremzedeler için önce Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif  tilavet edildi, ardından ilahiler okunup dualar edildi.

Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanı Burak Erol ve Zonguldak Merkez İlçe Başkanı İsmail Üstünyer, Kur’an merasimine iştirak ederek, duaya ortak olan vatandaşlara teşekkür etti. 

Cami çıkışında ise vatandaşlara lokma tatlısı ikram edildi. 

Üstünyer: Erbakan Hocamızı Ve Depremzede Vatandaşlarımızı Rahmetle Andık

Saadet Partisi Zonguldak Merkez İlçe Başkanı İsmail Üstünyer, “Bugün Türkiye Cumhuriyeti 54. Hükümeti Başbakanı Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın 12. vefat yıldönümü münasebetiyle Soğuksu Hz. Ömer Camimizde Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okuttuk. Aynı zamanda depremzede vatandaşlarımızın da ruhlarına ithaf olunmak üzere okumuş olduk. Çıkışta da vatandaşlarımıza, geçmişte vefat etmişlerimizin ruhları için lokma tatlısı ikram ettik. Mevlâmız bütün geçmişlerimize rahmetiyle muamele eylesin. Duamıza icabet eden herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Erol: Depremzede Kardeşlerimizin Hizmetinde Bulunmamız Lazım

Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanı Burak Erol ise şunları söyledi:

“Allah kabul eylesin. Memleketimiz çok zor ve acılı bir dönemden geçiyor. Öncelikle hakkın rahmetine kavuşan tüm vatandaşlarımıza Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyoruz. Ardından kalanlara sabır diliyoruz. Devletimizin, milletimizin bundan sonraki süreçte 13-14 milyon insanın yaşadığı o bölgede, depremzede vatandaşlarımızı bundan sonra desteklememiz gerekiyor. Bizim deprem olmayan bölgelerde daha fazla çalışıp o kardeşlerimize uzun müddet hizmetinde bulunmamız lazım. Allah yar ve yardımcımız olsun. Biz bugün hem deprem sebebiyle vefat eden kardeşlerimize hem de merhum liderimiz, Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızın da anısına bir Kur’an merasimi tertip ettik.  Katılan tüm vatandaşlarımızdan Allah razı olsun. Hepsi geldiler, büyük bir katılım vardı. Allah razı olsun. Bütün Zonguldaklı vatandaşlarımıza saygılarımızı sunuyorum. “

Reklam