Millet İttifakı’nın beş partisi 4,5 saat süren toplantının ardından yazılı açıklama yayınladı. Açıklamada, Millet İttifakı’nın ortak cumhurbaşkanı adayını 6 Mart’ta Saadet Partisi ev sahipliğinde yapılacak olan toplantıda açıklayacağı belirtildi.

Artı Gerçek – İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in aday çıkışıyla masadan ayrılmasının ardından bir araya gelen Millet İttifakı’nın beş partisi, 4,5 saatlik toplantının ardından yazılı açıklama yayınladı. Açıklamada, Akşener’in katılımına ve söylemlerine dair doğrudan bir atıf yapılmadı.

İttifakın cumhurbaşkanı adayının 6 Mart’ta açıklanacağı belirtildi.

Maraş merkezli depremleri hatırlatarak başlayan açıklamada “Hiçbir gelişme milletimizin deprem felaketi dolayısıyla yaşamakta olduğu acıların ve bu acılara sebep olan yönetim zafiyetinin üstünü örtemez.” ifadeleri yer aldı.

Açıklamanın tam metni şöyle:

“Millet İttifakı olarak, bugün Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde bir araya geldik. Ülkemizin tüm toplum kesimlerinin en geniş yelpazede temsil edildiği ve bizatihi milletimizin kurduğu masamız ilk gün hangi ilke ve hedefler doğrultusunda kurulduysa, bugün de yine aynı istikamette çalışmalarına devam etme kararlılığındadır.

‘Hiçbir Şey Yönetim Zaafiyetinin Üstünü Örtemez’

Hiçbir gelişme milletimizin deprem felaketi dolayısıyla yaşamakta olduğu acıların ve bu acılara sebep olan yönetim zafiyetinin üstünü örtemez. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, bütün bu yönetim zafiyetlerine son vereceğimizi ve ayrıca tüm vatandaşlarımızı güvenli şehirlerde ve güvenli konutlarda yaşatmak için gerekli tedbirleri alacağımızı taahhüt ediyoruz. Millet İttifakının belediye başkanları da şimdiden bu taahhütlerin gereğini yerine getirmek için çalışmalarını sürdürmektedir.

‘Kimsenin Güvenini Boşa Çıkarmayacağız’

Bizler, yola çıktığımız ilk günden beri ortak akıl, istişare ve uzlaşı ile bir süreç yürütüyoruz. Yeni bir dönemin şafağında olduğumuzun bilinciyle; bu topraklarda umudu yeniden yeşertecek ve güzel ülkemizde insan onuruna yaraşır hayat şartlarını hep birlikte tesis edeceğiz.

Düne ve bugüne sıkışmadan, “Yarının Türkiye”sini inşa ve ihya etmekte kararlıyız! Bizler, 85 milyon insanımızın hiçbir ferdini dışarda bırakmadan, hiç kimsenin kalbini kırmadan, güvenini boşa çıkarmadan yolumuza devam edeceğiz.

‘Hedefimiz Kaybedeni Olmayan Bir Zafer’

Hedefimiz; kaybedeni olmayan bir zaferdir!
Bu çerçevede; bir önceki toplantımızda karara vardığımız gibi, 6 Mart Pazartesi günü tekrar Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde bir araya geleceğiz. Ortak bir anlayışa ulaştığımız 28. Dönem TBMM ve 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak Cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda nihai açıklamayı kamuoyu ile paylaşacağız.

Saygılarımızla…”

Millet İttifakı, bugün ilk defa cumhurbaşkanı adayı itirazıyla ayrılan İYİ Parti olmadan bir araya geldi. ‘Beşli Masa’ olarak yola devam eden CHP, Gelecek Partisi, DEVA, Saadet Partisi ve Demokrat Partisi, ortak cumhurbaşkanı adayını 6 Mart’ta Saadet Partisi ev sahipliğinde yeniden toplanarak açıklayacak. (HABER MERKEZİ)

Reklam