İYİ Parti Zonguldak önceki dönem İl Başkanı Yavuz Erkmen, Genel Başkan Meral Akşener’in masadan ayrılmasının ardından tüm teşkilatlarda yaşanan isfalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Yavuz Erkmen, istifalarla ilgili soruları şöyle yanıtladı:
“Her şeyden önce millet ittifakı olarak bir arada olmak bir güç birliği yapmak elbette önemliydi. Sonuçta bu bir müzakere sürecidir, bu müzakere süreci içerisinde bir takım bir şeyler olabilir. Önemli olan sonuçtur, sonuç itibariyle bu birliktelik sağlanmıştır. Bundan sonra hep birlikte millet ittifakının hem mecliste çoğunluğu almasını hem de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Cumhur başkanlığını alması için var gücümüzle çalışacağız Meral Akşener’in masadan ayrıldığı söylenince ilk olarak duygusal tepki veren arkadaşlarımız oldu. Sağduyulu değil duygusal bir tepkiydi. Bu duygu ile istifa eden arkadaşlarımız oldu. Bu duygusallık geçince bu arkadaşlarımızın sağduyulu düşüneceğini ve tekrar aklı selim davranacağına inanıyorum.
Fakat bahsi geçen bazı arkadaşlarımızın istifası bu süreçle ilgili değil. Örneğin Kilimli ilçe başkanımızın istifası; bu yaşanan süreçle ilgili olmadığını kendisi söyledi. Yönetimle ilgili bana bazı konuları anlattı. İstifasının bunlarla ilgili olduğunu söyledi. Sonuç itibarıyla şunu söyleyebilirim ki; her partide gelen olur giden olur. Ama İYİ Parti yine aynı kararlılıkla ve güçlülükle hedefine yürür. Cumhurbaşkanının 10 Mart’ta alacağı kararla seçim süreci başlayacak, sürecin başlamasıyla birlikte bizler de il başkanlığından ayrıldıktan sonra kendi açtığımız çalışma ofisinde o ofisi resmileştirip seçim ofisi olarak çalışmalarımıza başlayacağız.” 

Ereğli Belediye Meclis Üyesi İYİ Partili Sertan Kuzu’nun istifası ile ilgili değerlendirmede bulunan Yavuz Erkmen, “Sertan Kuzu’nun Belediye Meclis üyeliğinden ayrılması tamamen kendi iradesindedir. İYİ Parti’den ayrılmadı. İYİ Parti’de görev aldıysa istifa etmemesi benim için daha iyi olurdu. O da duygusal bir tepki ile istifa etti. Halen İYİ Parti’nin üyesi ve sade bir üye olarak görevine devam ediyor.

Sertan Kuzu’nun üyeliği genel merkezden yapılmıştı. Ben il başkanıydım, dolayısıyla teşkilatlar olarak üyeliği ile bizim bir ilgimiz olmadı. Bize katılan her kişi bizim için değerlidir ve sayımızı çoğaltır Biz o anlamda onu değerlendirdik” açıklamasını yaptı.

Reklam