Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Zonguldak Şube Başkanlığı, ‘8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Sivil Toplum Kuruluşlarında Kadın’ konulu söyleşi düzenledi. Söyleşiye TEMA Vakfı İl Temsilcisi Berran Aydan konuk oldu. ADD Başkanı Zeynep Yüksel Ünal, programın açılış konuşmasında “Şehrimize hizmet etmiş kültür sanat edebiyat gibi alanlarda Zonguldak insanına emek vermiş yüreğine dokunmuş insanların sesini dinlemek söyleşiler ve sohbetlerde onların örnek çalışmalarını tanıtmak amacıyla düşürülmüş bir projedir geçtiğimiz Sayın Türkan Karahasan’ı konuğumuzdu.
Acılı günlerden geçerken bu yılda Sivil toplum kuruluşlarında kadın konusunu işlemek istedik. Zonguldak’ta açan bir çiçek lider kadın Berran Aydan ‘ı çalışmalarını, çevre doğa konusunda şehrimize  katkılarını görmek istedik. Anlattıklarını slaytlarla izlediğinde ne kadar haklı olduğumuzu isabet etti bir seçim yaptığımızı göreceksiniz” dedi.

Söyleşiye konuşmacı olarak TEMA Vakfı Zonguldak il Temsilcisi Berran Aydan’da bir kadın olarak yıllardır başarıyla sürdürdüğü çevre mücadelesini anlattı. Aydan konuşmasında; çocuk gelin ve kadınları şiddet konularına dikkat çekti.

Reklam