Zonguldak Belediyesi Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Meclis Üyesi Turgut Aydın’ın milletvekili aday adaylığı başvurusu için istifa etmesi üzerine yerine gelecek olan isim belli oldu.

 2019 seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti’nin birlikte hazırladığı belediye meclisi listesinde yedeklerde bulunan İYİ Partili Ersin Zaman , Belediye Meclisi’ne girmeye hak kazandı. Böylelikle Belediye Meclisi’nde Vahdettin Velioğlu ve Ersin Zaman olmak üzere iki İYİ Partili görev yapmış olacak.

Zonguldak Belediye Meclis Üyesi Turgut Aydın, Belediye Meclis Üyeliği görevinden istifa etti.  Turgut Aydın, istifa dilekçesinde “Şehrime, bölgeme ve Ülkeme hizmet  edebilmek arzusu ile 28 dönem Milletvekilliği için yasa gereği Zonguldak Belediye Meclis Üyeliğinden ayrıldım. Hepimiz için hayırlısı olsun” ifadelerine yer verdi.

Turgut Aydın, CHP Genel Merkezi’ne giderek Zonguldak Milletvekili Aday Adaylığı için başvuru yapacak.  Aydın, “Aday adayları bağımsız olarak müracaatlarını söylüyorlar. İl Başkanlığında yapılması daha şık olur. İki gün içinde görevimden istifa edeceğim, aday adaylığımı açıklayacağım. Evraklarımı hazırlıyorum, 20 Mart’a kadar da partiye müracaat edeceğim. Dilekçeyi verdikten sonra sosyal medya hesabımdan da açıklama yapabilirim. İl Başkanımızla görüşeceğim, eğer müracaat edenlerle ilgili bir basın toplantısı düzenleyerek hep beraber olabilir mi diye soracağım, olursa partiden adaylığımı açıklayabilirim” demişti

Reklam