Çakır, Adaylık açıklamasında; “Çok kıymetli Zonguldak’lı hemşehrilerim, Bilindiği üzere Cumhurbaşkanımız, Liderimiz, Genel Başkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan tarafından 14 Mayıs 2023 tarihinde Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinin yapılmasına onay verildi.

Bizler Ak Partimizin kurulduğu tarihten itibaren bir çok kademesinde görev aldık. Son olarak sekiz yıl boyunca Sn Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, Teşkilat Başkanlığımızın, Milletvekillerimizin, İl Başkanımızın tensipleriyle Ereğli İlçemizde 8 yıl ilçe başkanlığı görevini ifa ettim. Bu süreçten itibaren 2 yıl Ak Parti Zonguldak İl Başkan Yardımcılığı Yerel Yönetimler Başkanı olarak partimizde hizmet ettik ve Cumhurbaşkanımızın omzundan yük almaya çalıştık, çalışmaya da devam ediyoruz.

Bugün bir kez daha Zonguldak’ımıza hizmet etmek, Zonguldak’ımızı daha iyi yerlere taşımak için 28.dönem Milletvekilliği Adaylığı sebebiyle İl Başkanlığımıza müracaatlarımızı yapıp İl Başkanımız Sn Muammer Avcı’ya evraklarımızı teslim ettik. Bugün bir kez daha besmelemizi çekiyor, Fatiha’ mızı okuyor, daha büyük hedefler için, daha çok çalışmak üzere yeni bir başlangıç yapıyoruz. Bu vesile ile buradan Zonguldak’a, Alaplı’ ya, Çaycuma’ya, Devrek’e, Ereğli’ye, Gökçebey’e, Kilimli’ye, Kozlu’ya selamlarımı ve muhabbetlerimi iletmek istiyorum. Rabbim çıkmış olduğumuz bu kutlu yolda yar ve yardımcımız olsun.”

Reklam