18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. yıl dönümü nedeniyle MHP Çaycuma İlçe Başkanı Mustafa Kaplan kutlama mesajı yayımladı. 

Kaplan mesajında,  “Çanakkale Savaşı tüm dünyada Türk askerinin Vatan sevgisi ve iman gücünün üst safhada ortaya koyduğu ve düşmana da “Çanakkale Geçilmez” gerçeğini kabul ettiren bir destan haline gelmiştir” diyerek şunları ifade etti;

“Tarihler boyunca birlik ve beraberliği ile birçok zorluğun üstesinden gelen ve tarihe yön vererek zaferden zafere imza atan aziz milletimiz asla esaret altında yaşamayı kabul etmemiş canından daha değerli vatanını canı ve kanı pahasına korumayı bilmiştir. 108 yıl önce bugünde tarihe sığmayacak ve silinmeyecek büyük bir destan yazmıştır.

Bu zafer sayesinde rengini Aziz Şehitlerimizin kanından alan bayrağımız bağımsızlığımızın sembolü olarak sonsuza kadar dalgalanacaktır. Bu duygu ve düşüncelerimle 18 Mart Şehitleri  Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 108. yılında başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, değerli silah arkadaşlarını ve tüm aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor sonsuz şükranlarımı sunuyorum.” (Susma/Çaycuma)

Reklam