30 bin nüfuslu Zonguldak Çaycuma ilçesinde 20 km bisiklet yolu, bisiklet kullananlar ile dolu.18/03/2023 tarihinde bu şirin ve küçük ilçede Bisiklet Spor Kulübü açıldı.

Kulübün amacı; Türkiye ‘de bisikletin, insanların günlük yaşamında en fazla yere sahip olduğu kenti Çaycuma yapmak. Çaycuma ‘da bisiklet kullanmak bu kadar kolay hale getirilmişken, bu hareketliliği alışkanlık ya da yaşam biçimi haline getirmek.

Sloganları da şu ; ” Arabadan in, bisiklete bin. “

Çaycuma Belediye başkanı Bülent Kantarcı, Bakacakkadı Belediye başkanı Oktay Albuz, Perşembe Belediye başkanı İsmail İnam, Bisiklet Federasyonu As Başkanı Bahattin Akyön, Kent Konseyi Başkanı Tuğrul Dereli, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş, Zonguldak HASAD (Halkoyunları Sergileme Araştırma Derneği” başkanı Orhan Yazıcı, birçok STK başkanları, siyasi parti başkanları ,milletvekili aday adayları ve kalabalık bir davetli gurubu ile açılış gerçekleştirildi.

Zonguldak Bisiklet Spor İl temsilcisi Erkan Akçelik ; “Bisiklet Sporunu yaygınlaştırırken, ulusal yarışmaları, federasyon desteği ile Çaycuma ‘da yapmak istiyoruz. ” dedi.

Bisiklet Federasyonu As Başkanı Bahattin Akyön 19-20 Ağustos tarihini işaret ederek, Çaycuma ‘da MTB yarışı için hemen girişimlerde bulunacağını belirtti.

Çaycuma Bisiklet Spor kulübü Başkanı Ahmet Gündüz, katılımcılara teşekkür ederek,klüp olarak çalışmalara hızla devam edeceğiz dedi.(Susma/Çaycuma)

Reklam