CHP 28. Dönem TBMM’de Milletvekilliği Aday Adayları örgütlerle bir araya gelemeye devam ediyor. KESK’e Bağlı ESM Genel Başkanı, Maden Mühendisi Cemalettin Sağtekin yarın, Çarşamba Günü CHP İl Başkanı Murat Pulat’ı Saat 12.00’de , Saat 13.00’de Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun’u ziyaret edecek. Sağtekin sırayla diğer ilçe örgütlerini ve CHP’li Belediye Başkanlarını da ziyaret ederek neden aday olduğunu anlatacak.

Sağtekin yaşamı ve mesleği gereği, Zonguldağın en doğu sınırından, en batıdaki Kandilli/Kdz.Ereğli ye kadar memleketimin her yerinde yaşadığını dile getirdi ve ülkenin önemli kamusal alanlarında görev yaptı.

Sağtekin, 2004-2014 yılları arasında TMMOB Maden Mühendisleri Odası’nda Merkez Yürütme Kurulu Genel Sekreterliği görevinde bulundum. 2004-2014 yılları arasında TMMOB Denetleme Kurulu üyesi oldum. 2017 yılından bu yana KESK ESM (Enerji Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası) Genel Başkanlığı görevini sürdürüyorum. (Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, TTK, TKİ, MTA, DSİ, TSE, Eti Maden gibi toplam 24 kamu kurumunda örgütlülüğümüz bulunuyor.)

Halen, ETİMADEN Işletmeleri Genel Müdürlüğünde,Üretim Koordinasyon Sorumlusu olarak görev yapıyor

CHP Milletvekili Aday Adayı Programı

Reklam