Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın katıldığı bir televizyon kanalındaki Çaycuma ile ilgili söylediği söze istinaden kendisine cevap verdi.Zonguldak’ta Kanal Z Televizyonunda Mustafa Emen’in sunduğu Sinyal isimli programa konuk olan Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın Çaycuma’daki su zammı ile ilgili söylediği bir cümlesi üzerine Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı; “Hiçbir projemizi hükümet yapmadı. Benim bir projemi hükümet yapsın suyu 1₺ indireceğime söz veriyorum” diye yanıt verdi. 

Başkan Kantarcı paylaşımında şu ifadelere yer verdi;

“Sayın Alan 4.4.2023’te soruları yanıtlıyormuş. Canlı yayını sırasında yazdığım mesajı paylaşıyorum. Moderatör(?) bu mesajımı cesaret edip okuyamadı. Sorduğumda “unuttum” yanıtını aldım. Kararı siz verin…

“Sayın başkan iyi akşamlar. Verdiğiniz bilgileri düzelteyim. Öncelikle Bizim 2022 su fiyatımız 9.50₺ idi. 5,5₺ değil. Ayrıca Çaycuma Belediyesi %100 e yakın oranda ön ödemeli sayaca geçmiş durumda. Bu yüzden hemşehrilerimiz isterlerse hiçbir zamdan etkilenmez. Çaycuma Belediyesini önce bir öğrenin. Çaycuma Belediyesi kendi yağı ile kavrulan bir belediye. Hiçbir projemizi hükümet yapmadı. Benim bir projemi hükümet yapsın suyu 1₺ indireceğime söz veriyorum.” (Susma/Çaycuma)

Reklam