14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için siyasi parti genel merkezleri, milletvekili aday listelerini bugün açıkladı. Saat 17.00’de Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) verdi. Siyasi partilerin Zonguldak’ta ki milletvekili aday listesi belli oldu. Adayların netleşmesi sonrası Zonguldak’ta aday adayı yarışına giren yada örgütlerden gelen ilk mesajlar şöyle

ESKİ DEVLET BAKANI HASAN GEMİCİ

Değerli arkadaşlarım, sevgilİ, Zonguldak ‘lı hemşehrilerim,

14 Mayıs Genel Seçimleri’nde  T. Cumhuriyeti’ mizin ikinci yüzyılının kaderi belirlenecektir .Bu seçimde herkesin elini taşın altına koyması gerekmektedir. Bu düşünce ile, bir yurttaş ve partili sorumluluğu İle

 CHP’ den milletvekili aday adayı oldum. Yaşadığımız karmaşık ve son derece hassas siyasi dengeler içinde  CHP yönetiminin vermiş olduğu kararı saygı İle karşılıyorum. Aday adaylığım sürecinde yaptığım çalışmalarda CHP il,ilçe belde örgütleri ,DSP’ li ve her siyasi görüşten hemşehrilerimin yakın ilgisini ve desteğini görmekten büyük mutluluk ve onur duydum.Herkese teşekkür ediyor ,saygılar ve sevgiler sunuyorum.CHP’ye,Millet İttifakı’ na ve  13. C.Başkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ‘na başarılar diliyorum.”

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ERDAL GÜLAY, MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİNİ DEĞERLENDİRDİ.

14 Mayıs’ta yapılacak Genel Seçimler öncesinde aday listesini açıklanan İYİ Parti’de seçim stardı verildi. Listeyi değerlendiren İYİ Parti İl Başkanı Erdal Gülay: “Listemiz de bulunan bütün adaylarımız birbirinden kıymetli ve değerli arkadaşlarımızdır. İYİ Parti gömleğini giymiş ve daha çalışması gereken, fazlasını yapması gereken arkadaşlarımın bu listede bulunması beni onere etmiştir. Listemizde bulunamayan arkadaşlarımız da bizim için çok kıymetlidir. Siyaset çok uzun soluklu bir maraton, diğer arkadaşlarımızın da kendisine listede yer bulamadığında dışarıda kalmaları durumunda küskün olmamaları gerektiğini buradan ifade ediyorum. Partiden asla ve asla uzaklaşmamaları gerektiğini ifade etmek istiyorum. Partimiz iktidar olma yolunda emin adımlar atmaktadır. Partimiz kurulalı 5 yılı daha yeni geride bıraktık, büyük yol aldık. Arkadaşlarımız belki listeye giremedi ama önümüzde yerel seçimler var. Sayın Yavuz Erkmen’in listede olmaması bizimle alakalı değil. Genel Merkezin takdiridir, biz kendisinin neferiyiz.”

AKP ZONGULDAK ÖRGÜTLERDEN SORUMLU İL BAŞKAN YARDIMCISI MUSTAFA ÇAĞLAYAN

28.Dönem Milletvekili Adaylarımız belli oldu.

Laf üstüne laf koyanlardan değil, hep taş üstüne taş koyup eser inşa edenlerin kadroları belli olmuş oldu.Milli ve manevi değerlerimize sahip kadrolarımız, Milletimize hizmet etmek için;birlik beraberlik ve bütünlük içerisinde gecelerini gündüzlerine katacaklardır.

Bu kadroyla kazanan milletimiz olacaktır.Teşkilatımız hazır.Durmak,duraksamak yok.Doğru adımlarla Yola devam.Milletimize ve Zonguldak’ımıza Hayırlı olsun.

AKP’DEN ADAY ADAYI OLAN İŞ İNSANI  İSMAİL OFLUOĞLU

“Kurulduğu günden bu güne içerisinde bulunmaktan gurur duyduğum partimin 2023 seçimlerinde de çok büyük bir başarı göstereceğine inancım sonsuzdur. AK Partimiz memleketimize hizmet etmeye,bizlerde partimizin birer neferi olmaya devam edeceğiz..Milletvekili aday listemizin Vatana,Millete ve Şehrimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.”

CHP’DEN ADAY ADAYI OLAN DEVRİM DURAL

“Değerli Zonguldaklılar Öncelikle milletvekili aday listesine girmeye hak kazanan değerli arkadaşlarımı canı gönülden tebrik ediyorum ve üstün başarılar diliyorum.Her şartta ve her koşulda partimin ve kendilerinin yanında olduğumun bilinmesini istiyorum. Bu süreçte beni destekleyen, yüreklendiren ,bağrına basan tüm örgütümüze ve Zonguldaklılara sonsuz teşekkür ediyorum. Önemli olan fikir ve düşüncelerimizin iktidar olmasıdır, kişisel ikbalin bir önemi yoktur. Her son yeni bir başlangıç diyerek karanlıktan aydınlığa çıkacağımız günlerde buluşmak dileğiyle.”

CHP MİLLETVEKİLİ ÜNAL DEMİRTAŞ

“7 Haziran 2015 tarihinden bu güne kadar devam eden Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak milletvekilliğim 14 Mayıs seçimleri ile sona erecektir. Bu süreçte başta bana olan güvenini ve desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen 13. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na, oyları ile bana ve partime destek veren tüm Zonguldaklı hemşehrilerime, partimizin başarısı ve ülkemizin aydınlık yarınları işin yıllardır beraber çalıştığımız parti örgütümüze, Belediye Başkanlarımıza, bu süre içinde bana fedakarca destek olan eşime ve aileme teşekkürler sunarım. Partimizden Zonguldak Milletvekili adayı olan tüm arkadaşlarıma da üstün başarılar dilerim. SANA SÖZ, BAHARLAR GELECEK”

CHP ZONGULDAK ADAY ADAYI TURGUT AYDIN

“Ülkemizin geleceğini belirleyecek bir seçim süreci içindeyiz. Bu süreçte ülkeme, bölgeme, şehrime ve hemşehrilerimize hizmet etme sevdasıyla çıkmış olduğum 28. Dönem Zonguldak Milletvekiliği aday adaylığı sürecim, partimizin belirlemiş olduğu çok değerli yol arkadaşlarımın adaylıklarının belirlenmesiyle sona ermiştir.
İçinde bulunduğumuz durum birleşmeyi, kenetlenmeyi, Halil İbrahim Sofrasını büyütmeyi zorunlu kılmaktadır. Bizler, 13. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde partimizi iktidara taşımak için var gücümüzle çalışmak mecburiyetindeyiz. Çok sevdiğim büyük CHP Ailesinin bir neferi olarak partimin başarısı için, örgütümüz, adaylarımız, yoldaşlarımız, gönüldaşlarımız ile birlikte var gücümle çalışacağım. Aday olan arkadaşları tebrik ediyor, başarılar diliyorum.
Aday adaylığım sürecinde bana destek veren bütün dostlarıma, yoldaşlarıma çok teşekkür ediyorum.

SANA SÖZ….ÇOK ÇALIŞACAĞIZ…..BİRLEŞE BİRLEŞE KAZANACAĞIZ…”

YAVUZ ERKMEN İYİ PARTİ ZONGULDAK MİLLETVEKİLİ ADAY ADAY’I

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde İYİ Parti Milletvekili aday listesi belli olurken, listede yer alamayan Yavuz Erkmen listeyi değerlendirdi.

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde İYİ Parti Milletvekili aday listesi belli oldu. İYİ Parti’de uzun süre İl Başkanlığı yapan ve listede yer alması kesin gözüyle bakılan Yavuz Erkmen listede yer almadı. Yavuz Erkmen listeyle ilgili açıklamada bulunarak, partinin neferi olduğunu söyledi.

Yavuz Erkmen yaptığı açıklamada: “Listemiz Genel Başkanımızın takdiridir. Öyle uygun görmüştür, bizim diyecek bir şeyimiz yok. Biz İYİ Partiliyiz. Siyaset uzun soluklu bir şeydir. Partinin kurucularından sayılırız, neden geri çekilelim. İYİ Parti’nin temel taşlarından biriyim, kırgın değilim.”

AKP BİRİNCİ SIRA MİLLETVEKİLİ ADAYI MUAMMER AVCI

14 Mayıs’ta yapılacak olan Genel Seçimler için AK Parti’nin aday listesi belli oldu. AK Parti 1. Sıra Milletvekili adayı olan Muammer Avcı, açıklamada bulundu.

14 Mayıs’ta yapılacak Genel Seçimlerde Milletvekili adayı olan 1. Sıra Milletvekili adayı Muammer Avcı, listeyi değerlendirdi.

Muammer Avcı yaptığı açıklamada: “1. sıradan aday oldum. 2. sırada, Saffet Bozkurt, 3. sırada Ahmet Çolakoğlu, 4. sırada Nejdet Tıskaoğlu ve 5. sırada Dilek Kaya aday oldu.

Bu listenin Zonguldak’a hayırlı olmasını diliyorum. Biz ne yapılmasını bilen bir partiyiz. 49 aday adayımız vardı, hepimiz adaylarımızın arkasında duyacağımız yönünde söz vermiştik. Zonguldak ve Türkiye’ye hayırlı olsun” dedi.

CHP ADAY ADAYI NERİMAN POSBIYIK

“Ülkemizin geleceği için çok büyük önem arz eden 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi seçimleri için, partim Cumhuriyet Halk Partisi’nden Zonguldak Milletvekili Aday Adayı oldum.Partimizin yetkili organlarınca yapılan değerlendirme sonucu Zonguldak Milletvekili Adayları belirlenmiştir.Sıralamaya giren tüm adaylara başarılar diliyorum.Bir cumhuriyet kadını, emekli bir öğretmen olarak bugüne kadar hiçbir zaman kişisel meseleler, partimizin, cumhuriyetin ve ülkemizin önüne geçmedi, geçmeyecektir.Bunun için Milletvekilliği sıralamasında şahsıma yer verilmemesi benim için sadece bir detaydır. Parti yöneticilerimizin kararını saygıyla karşılıyorum.Bundan sonrada halkımızla bir arada olmaya, dertleriyle dertlenmeye devam edeceğim. Partim  Cumhuriyet Halk Partisi için ve bölgem için mücadele etmeyi sürdüreceğim. 14 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Millet İttifakı’nın başarısı için elimden geleni yapmaya devam edeceğim.                             

Önemli bir süreçten geçiyoruz. Elimizden geleni yaptık. Sıralama bu şekilde oldu. Öyle uygun bulunmuştur. Önemli olan geleceğimiz için mücadele etmek. Partim için sonuna kadar mücadelemi veririm, önemli olan ortaya çıkacak olan sonuçtur” dedi.Posbıyık, CHP’nin üçünü sırasında yer alan Milletvekili adayı Deva Partisi Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımıcısı Doğa Şanlıoğlu ve beşinci sıra adayı Cemalettin Sağtekin’i tanımadığını söyledi.

CHP ZONGULDAK İL BAŞKANI MURAT PULAT ‘VADİ BÖLGESİ NEREDE? İTİRAZ EDERİZ!’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Başkanı Murat Pulat, CHP Genel Merkezi’nde onaylanan aday listesine içinin sinmediğini söyledi.Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Başkanı Murat Pulat, CHP Genel Merkezi’nde onaylanan aday listesine içinin sinmediğini söyledi.Listenin henüz resmileşmediğini ifade eden Murat Pulat “Liste böyle olursa itiraz ederiz. Vadi bölgesi nerede?” diye tepki gösterdi.Her seçimde 2’nci sıradan aday listesine giren Vadi bölgesi, bu kez sıralamada 5’inci sırada yer aldı.Murat Pulat, listenin resmileştiğinde itiraz edeceklerini söyledi.

CHP ADAY ADAYI MERVE KIR

Zonguldak Milletvekili adayı Merve Kır, “Liste Genel Merkezimizde parti meclisinden geçti. Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edilecek. Önceliğimiz genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı yapmak, iktidar olmak. Bunun için elimden geleni yapacağım, partimin yaptığı sıralama için teşekkür ediyorum” dedi.

3’üncü sıradaki Deva Partili Doğa Şanlıoğlu ile ilgili sorular soruyu yanıtlayan Merve Kır “Bu farklı bir seçim, biz bu seçimi millet ittifakındaki partilerle giriyoruz. Bazı fedakarlıklar tabii ki olacak. 3’üncü sıradaki Deva Partili arkadaşımızın çıkması için de elimizden geleni yapacağız. 3’üncü sıradaki Deva Partili Doğa Şanlıoğlu, genel merkezimizin verdiği bir karardır, ne desem boş” dedi.(Derleme)

Reklam