İYİ Parti Zonguldak Merkez İlçe Başkanlığı tarafından iftar programı düzenlendi. Gerçekleştirilen iftar yemeğine Milletvekili adayları katılırken Merkez İlçe Başkanı Dilay Yurdumakan Küçük’ün Genel Merkezin Milletvekili sıralaması konusunda sitem etti.

İYİ Parti  Merkez İlçe Başkanlığı tarafından partililere iftar programı düzenlendi. 
Gerçekleştirilen iftar programına İYİ Parti 3. Sıra Milletvekili Adayı Batu Müftüoğlu, 5. sıra Milletvekili adayı Renda Okay ve ilçe yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.

Küçük: “Artık ona sus, buna sus diyemeyeceğim kusura bakmasın kimse”

İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı  Dilay Yurdumakan Küçük, programda yaptığı konuşmada: “Hep böyle ekip olarak bir arada olalım istiyorum. Bir seçim sürecine girdik. Farklı beklentilerimizin olduğu bu süreçte istediğimiz bazı şeyler yolunda gitmedi. Genel merkezin bize sunduğu listede sıkıntılı bir süreçteyiz. Yapabileceğimiz bir şey yok. İYİ Parti Zonguldak kurucusuyuz, en başından beri kar, kış, yağmur, güneş, demeden hepimiz cebimizden de harcayarak bir yerlere getirdik partimizi. Her şey iyi olacak diyorum, sadece dilemekle kalıyorum artık gönülden bir inancım kalmadı bunu belirtmek istiyorum. Bize yapılan bir haksızlık var. Artık ona sus, buna sus diyemeyeceğim kusura bakmasın kimse.
Biz istiyorduk ki Zonguldak’ı Zonguldaklılar yönetsin, biz en büyük darbeyi burada aldık. Buna hepiniz şahitsiniz verdiğiniz emekleri hepiniz biliyorsunuz. Hiçbir beklentimiz ve koltuk sevdamız yok. Ben 2 dönemdir merkez ilçe başkanıyım hepiniz biliyorsunuz ben o koltukta oturma taraftarı bile değilim, ben hep beraber olma taraftarıyım ayrımcılık olmasın diye gönlüm bu kadarına el veriyor. Biz nerede olursak olalım hep birlikteyiz önemli olan da budur.”

Müftüoğlu: “Ya yeni bir yol açacağız ya da bir yol bulacağız”


İYİ Parti 3. Sıra Milletvekili Adayı Batu Müftüoğlu yaptığı konuşmada: “Bir hayal kırıklığından ziyade siyasette yaşadığımız bazen moralimizi bozan, bizleri şaşırtan, niye böyle olduğunu düşündüğümüz şeylerin her birinin olmasının bir sebebi var, olmasında da hayır var. Hepimiz biliyoruz ki burada iftarda buluştuk, bu dualarımızın, bugünü yaşamamızın, bugünün bize verdiklerinin bir sebebi var.
Bir hayal kırıklığı yok, hayal kırıklığından ziyade daha çok çalışmamız gerektiği noktasında, daha çok çalışmamız gerekiyor, daha çok çalışıyoruz ve daha çok da çalışacağız.
Burada bulunan herkes menfaatsiz çıkarsız bu ülkenin sahipleri gerçek vatanseverler.
Hiçbirinin birinden bir diğerinden, bir diğerinin gözünden veya elinden, emeğinden, malından, mülkünden memnuniyetsizlik yaşamayan topraklarda yaşamaktan onur ve mutluluk duyan, gurur duyan bu ülkede yanlış bir şeyler olduğunda yanlışa dur diyebilen, dur diyebilen cesaretini gösteren, kuvvetli olandan değil, olması gerektiği haktan yana yürüyen insanlarla dolu burası.
Burada 100 kişiyiz, bu 100 kişi hiçbir koşulda hiçbir şartta eyvah ne olacak şimdi demediği anda, vatan millet söz konusu olduğunda gerekli tüm şartları oluşturmayı becerebilen, oluşturduğu şartlar üzerinde yürüyebilen, yürüdüğüne inanan ve bu uğurda her ne gelirse gelsin başlarına asla pes etmeyen insanlar. Siyasi bir büyüğümüzün dediği gibi eğer şartlar oluşmaz ise hayatlarda ve istediğimiz şey yerine gelmezse eğer ya yeni bir yol açacağız ya da bir yol bulacağız.
Bizler bu ülkeyi hak ettiği düzeni bulana kadar çalışmaya ve bu ülkenin ve toprakların sahibi olarak bu ülkede yaşamaya devam edeceğiz. 1 sıra 5 sıra önemli değil burada bir şey olduğumuz için değil vatansever olduğumuz için toplandık” dedi.

Reklam