Zonguldaklı milli sporcu Doğukan Kilcioğlu Manisa’da düzenlenen Üniversitelerarası atletizm müsabakalarında Türkiye şampiyonu oldu.

5-7 Mayıs tarihleri arasında Manisa’da gerçekleştirilen Üniversiteler arası Atletizm Türkiye Şampiyonası’ndaZonguldak’ı  Bülent Ecevit Üniversitesi formasıyla  yarışmalara katılan milli atlet Dogukan Kilcioglu 110m engel branşında Türkiye şampiyonu oldu. Doğukan Kilcioğlu bu şampiyonluğu ile BEÜ ve Zonguldak’ı gururlandırdı.

Doğukan Kilcioğlu Çin’de Türkiye Ve BEÜ’yi Temsil Edecek

Türkiye genelinde tüm üniversitelerin katılımı ile gerçekleşen şampiyonada 110m engelde 1’inci olan Dogukan Kilcioglu bu dereceyle 30 Temmuz’da Çin’de başlayacak olan Dünya Üniversiteler Şampiyonası’nda Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’ni ve Türkiye’yi temsil edecek.

Utku Duman Sporcusuna Güveniyor

Doğukan Kilcioğlu’nun başarısıyla gurur duyduğunu belirten antrenörü Utku Duman ise duygularını şu şekilde dile getirdi: “Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Bülent Ecevit Üniversitesi’ni kürsünün 1’nci sırasına çıkardığımız için gururluyuz. Dünya şampiyonası için ara vermeden çalışmalarımıza devam edeceğiz. Desteklerinden dolayı Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü İsmail Hakkı Özölçer’e ve BESYO Bölüm Başkanı Teyfik Cem Akalın a teşekkür ederiz”

Reklam