Türkiye İşçi Partisi (TİP) Zonguldak Parti örgütü temsilcileri Susma’yı ziyaret etti. Ziyarette TİP Zonguldak Milletvekili Adayı Dilan Gülle ve Parti heyeti yer aldı.

TİP heyeti, 14 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimi konusunda Zonguldak’ta çalışmaları ve seçim sonrasında partinin nasıl bir yol haritası olacağı yönelik olarak sohbet gerçekleştirdiler.

TİP heyeti ayrıca, Susma’nın 26. Yılına girmesi nedeniyle de gerçekleştirdikleri ziyarette, Gazetemizin genel çizgisinin, emek, demokrasi ve laiklikten yana, özgür, özel yayın politikasının TİP’in ilkesel politikalarıyla da üst üste düştüğünü ve Zonguldak’ta böylesi bir yayının varlığı kendilerine güç verdiğine dikkat çektiler.

Sohbette Susma’nın TİP’in İttifak politikası konusundaki görüşleriyle ilgili olarak, TİP Zonguldak Milletvekili Adayı Dilan Gülle, Bir konuya da açıklık getirmek gerekiyor, Türkiye İşçi Partisi’nin baraj sorunu yok. Partimizin de bileşeni olduğu Emek ve Özgürlük İttifakı’nın toplam oyu %7 barajını geçtiğinde ittifak bileşeni tüm partiler barajı geçmiş oluyor. İttifakımızın toplam oyu ise son araştırmalara göre %15’e yaklaşıyor yani barajı yaklaşık 2’ye katlıyor. Burada geriye partimizin Zonguldak’ta milletvekili çıkartmak için yeterli oyu alması kalıyor. Son dönemde bölgemizde partimize yönelen ilgi ile beraber bunu başarmayı hedefliyoruz, yani yurttaşlar Zonguldak’ta yeterli oyu verdiği anda halkın adaylarının milletvekili olması önünde başka hiçbir prosedür yok.”diye ifade etti

Reklam