Vadi bölgesinin tanınan isimlerinden Kamitoğlu ailelerinden Maksut Kamitoğlu kalp krizi sonrası yaşamını yitirdi.Zonguldak Valiliğinin ücretsiz olarak halka hizmet verdiği tuvalette temizlik görevlisi Kamitoğlu’nu cansız bir şekilde yatarken bulundu. 112 Acil Sağlık Ekiplerinin ilk müdahalesi sonrası hayata döndürülen Maksut Kamitoğlu yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı. Kamitoğlu tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Yaşamı boyunca haksızlığın ve sömürünün olmadığı bir ülke ve dünya için mücadele eden, Çaycuma’nın değerlerinden Maksut Kamitoğlu’nu kalp krizi sonucunda kaybettik. Çok üzgünüz. Toprağı incitmesin, ışıklar içinde uyusun. Eşi Nuray hanıma, çocukları Pınar ve Mehmet Çağatay’a, akrabalarına, arkadaşlarına ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Cenazesi 10 Mayıs 2023 Çarşamba günü saat 11.00’de Çaycuma Yeni Mahalle Erenler Caddesi Kamitoğlu Apartmanındaki (Kapı No: 21) evinin önüne getirildikten sonra Çaycuma Merkez Yeni Cami’de öğle namazı sonrasında kılınacak cenaze namazının ardından Çaycuma eski Şehir Mezarlığında (Arzum Sitesi yanı) defnedilecektir

MAKSUT KAMİTOĞLU;

Türkiye’de İlerici Gençlik Hareketinin önemli örgütlerinden İGD (İlerici Gençler Derneği) İstanbul Beşiktaş Şubesi sonrası geleneksel Türkiye Komünist Partisi (TKP) üyesi, 12 Eylül 1980 Faşist Darbesinde Askeri tutukevinde TKP Davası’ndan yargılandı 5 Yıl hapis yatıktan sonra Çaycuma’da hayatını sürdürdü.

1980 Askeri Faşist Darbesi sonrası kurulan Sosyal Demokrat Halkçı Parti (SHP) Çaycuma İlçe Başkanlığı görevini üstlendi.

Reklam