Zonguldak İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Ertuğrul Güner, Türkiye Petrolleri ve Zonguldak-Bartın Sağlık Hizmetleri Projesi kapsamında kurulan “ Filyos Sağlık Merkezi “ Yönetici ve çalışanlarına İl Sağlık Müdürlüğü olarak  teşekkür ediyoruz.

Kurulduğu ilk günden bu tarafa tüm acil yardım parametlerine ve şartlarına uygun bir şekilde sağlık hizmeti sunan ve sosyal sorumluluk projesi kapsamında başta deprem felaketi ve Maden kazalarında bizlere destek veren Türkiye Petrolleri ve Zonguldak-Bartın Sağlık Hizmetleri Projesi kapsamında kurulan “ Filyos Sağlık Merkezi “ Yönetici ve çalışanlarına İl Sağlık Müdürlüğü olarak  teşekkür ediyoruz.

             Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Zonguldak İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Ertuğrul Güner şunları söyledi. “ Bölgemizde faaliyet gösteren Filyos  Sağlık Merkezi ülkemizi büyük bir yasa boğan başta deprem felaketi ve Amasra da yaşanan maden kazalarının yanı sıra şehir dışı hasta nakillerinde bizlere karşılıksız olarak her türlü desteği veren Filyos Sağlık Merkezi Yönetici  ve sağlık çalışanlarına buradan teşekkür etmek istiyorum “ dedi.

             Güner,   Filyos Sağlık Merkezi ve çalışanları bizlere Ekim 2022 tarihinden itibaren 272 nakil, 287 sağlık tedbiri, 416 acil vaka ve 14 Ekim 2022 tarihinde bölgemizde meydana gelen Amasra maden faciasında bir acil sağlık aracı, iki ambulans ile vermiş oldukları desteklerinin yanı sıra Ülkemizi yasa boğan ve on ili kapsayan deprem felaketinde bizlere takviye olarak  iki ambulans iki acil sağlık aracı ile Hatay ve Adıyaman da destek olmuşlardır.(Susma/Çaycuma)