Seçim bitti, siyasiler ilk değerlendirmelerini yaptılar. AKP Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan ilk açıklamasını yaptı. AKP’nin 2002’den bu yana üç olan vekil sayısında değişiklik olmadığı kesin olmayan sonuçlara göre netleşmiş oldu.

Çağlayan açıklamasında; “2. tur Cumhurbaşkanı seçimin demokrasi şöleni havasında ve centilmence geçmesi konusunda inançlı ve kararlıyız. Biz hazırız.” Dedi

Açıklamada özetle şu görüşler yer aldı;

“14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde milletimiz iradesini yoğun katılımla sandığa yansıtmıştır. Zonguldak’ımızda uhulet ve suhulet içinde oy kullanımı ve sayımı gerçekleşmiştir. Bundan duyduğumuz memnuniyeti belirtmek isteriz. Seçim sonuçlarının milletimize ve memleketimize hayırlı olmasının temenni ederim.

Hemşerilerimiz tercihlerini hem Cumhurbaşkanımızdan hem de milletvekillerimizden yana kullanmıştır.

Cumhur ittifakı olarak şehrimizde, kapı kapı, sokak sokak çalışmalar gerçekleştirdik. Bu çalışmalarda büyük özveri, gayret ve emek gösteren MHP, BBP ve YRP il başkanlarımız ve teşkilatlarına şükranlarımızı sunuyoruz. Sandığın namusunu korumak için sabahlara kadar görev yapan herkese teşekkür ediyoruz.

Tüm yalan, iftira, karalama ve hayal satmalarına rağmen halkımız bunlara prim vermemiş, yapılan hizmetlerin hakkını vererek Doğruya Doğru demiştir. Hem Türkiye genelinde hem Zonguldak’ta milletvekili çoğunluğunu da bize vermiştir.

28 Mayıs’ta yapılacak olan 2. tur Cumhurbaşkanlığı seçiminde çok daha güçlü bir irade ve Cumhur İttifakımızın sarsılmaz bütünlüğü ile Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan hizmetlerine devam edecektir.

2. tur Cumhurbaşkanı seçimin demokrasi şöleni havasında ve centilmence geçmesi konusunda inançlı ve kararlıyız. Biz hazırız.

Mehmed’im sevinin,başlar yüksekte

Ölsekte sevinin,eve dönsekte

Sanma bu tekerlek kalır tümsekte

Yarın elbet bizim elbet bizimdir.

Gün doğmuş,gün batmış ebed bizimdir.”

Reklam