Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Çaycuma İlçe Başkanlığı tarafından 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimi öncesi ‘Cumhur İttifakı Mitingi’ düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanındaki mitinge,  AKP Zonguldak Milletvekilleri Muammer Avcı, Ahmet Çolakoğlu, AKP Zonguldak Milletvekili Adayları Nejdet Tıskaoğlu, Dilek Kaya, MHP Zonguldak Milletvekili Adayı Murat Kotra,  AKP Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan, MHP Zonguldak İl Başkanı Mustafa Öztürk, AKP Çaycuma İlçe Başkanı Birol Yiğit, MHP İlçe Başkanı Mustafa Kaplan, Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Ahmet Kavaracı, belediye başkanları, belediye ve il genel meclis üyeleri, partili yöneticileri katıldı.

İlçe başkanlarının konuşmalarından sonra MHP MYK Üyesi Murat Kotra kalabalığı seslendi. Muhalefeti eleştiren Kotra: ‘ Cunhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile Türkiye çok fazla kazanımlar elde etti. Bu kazanımların asla kaybedilmemesi gerekiyor. Pazar günü vereceğiniz destekle hem küresel emparyalizme ders verecek, gem de Türkiye’nin önünü açacaksınız. Söz dinleyen değil, sözü dinlenen bir ülke olsun istiyoruz. Bu sebeple doğru adamla yola devam diyoruz. sayın Cumhurbaşkanımıza  destek vereceğinize  eminim. 322 milletvekilinin olduğu yerde size ne sözle gelirse gelsinler, sözlerini yerine getiremeyecekler. İnanmayın. Sizlere Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin selamını getirdim’ dedi.

AKP Milletvekili Adayı Nejdet Tıskaoğlu ise vatandaşlardan helallik isteyerek herkesi sandıklara davet etti. Tıskaoğlu: “Biz davamıza hizmete diyoruz. İnsanlar  gelip geçici. Bizler bugün varız, yarın yokuz. Dava her zaman bakidir. Bu vatan için çalışmaya devam edeceğiz. Son iki ayda bizi hiç yalnız bırakmadınız. Ben sizlerden helallik istiyorum. Hakkınızı helal edin. Bende bu dava için macadele eden tüm teşkilat üyelerimize hakkımı helal ediyorum. 28 Mayıs’ta yarım kalan işimizi tamamlayalalım”diye konuştu.

Milletvekili Muammer Avcı ise: ‘ Cumhur İttifakını için elimizden gelen çalışmayı gerçekleştirdik. seçimlerde destek verdiğiniz için teşekkür ederim’ diye konuştu. (Susma/Çaycuma)

Reklam