Çaycuma’da CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın katılımı ile Millet İttifakı Mitingi gerçekleştirildi.

Mitingden önce tiyatrocu, canlı performansıyla Fahri Bozbaş’ın ‘Göçük Mehmet’ tiplemesi sergilendi.

Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen mitinge, CHP Milletvekilleri Deniz Yavuzyılmaz,  Eylem Ertuğrul, CHP Zonguldak önceki dönem Milletvekilleri Harun Akın, Ali İhsan Köktürk, Şerafettin Turpçu, Milletvekili Adayları Doğa Şanlıoğlu, Merve Kır, Cemalettin Sağtekin,  Belediye Başkanları, Millet İttifakı İlçe Başkanları, önceki il ve ilçe başkanları, çok sayıda partili ile vatandaş katıldı.

Millet İttifakı İlçe Başkanlarının konuşmalarından sonra Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı meydanı dolduran Çaycumalılara teşekkür etti.

CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğrul konuşmasında Millet İttifakı’nı terör örgütleri ile yan yana koyan iktidara tepki gösterdi.

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz sandıklara sahip çıkılması çağrısında bulundu.

Eski Devlet Bakanı Hasan Gemici, iktidarı eleştirdiği konuşmasında hayat pahalılığına değindi. Gemici, “Türkiye’nin gerçeklerini söyleyemiyorlar. Tek sığındıkları terör örgütü söylemi. Sanki geçmişte onlar terörle işbirliği içinde değiller” diyerek HÜDA-PAR’la ittifaklarını eleştirdi.

Son olarak kürsüye CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan çıktı. “Birinci  turun kaybedeninin devletin tüm imkanlarını kullanan Recep Tayyip Erdoğan” diyen Tezcan, “14 Mayıs’ta millet frene bastı. 28 Mayıs’ta gaza basma zamanı. Gaza basın sandıktan yüzde 60 ile Sayın Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı olarak çıkaralım. Millet bu düzene dur diyecek” diye konuştu.(Susma/Çaycuma)

Reklam