Özçep; “Ant olsun unutmayacağız, unutturmayacağız”

halit kilimliZonguldak’ın Kilimli İlçesi’nde Demokrasi Platformu üyeleri, Halkevleri ve Cumhuriyet Halk Partisi tarafından anma etkinliği düzenlendi, basın açıklaması yapıldı.

Kilimli Cumhuriyet Meydanında toplanan kalabalık ilk olarak bombalı saldırıda hayatını kaybedenler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından Kilimli halkevi yöneticisi Nihal Özçep tarafından da basın açıklaması okundu.

özçep 2Özçep yaptığı basın açıklamasında, “Barıştan, kardeşlikten, eşitlikten yana binlerce yürek ülkemizin dört bir yanından Ankara’ya aktık. İnsanlarımız iktidarın kirli savaşında ölmesin, evlere genç evlatların cenazeleri girmesin, anneler, babalar kardeşler ağlamasın diye bir yürek olup geldik. Barışa olan inancımızla, umudumuzla, kararlılığımızla geldik. Emekçiler, kadınlar, gençler, yaşlılar, çocuklar, Kürtler, Türkler, Araplar, Aleviler, Sünniler bu ülkenin kardeş halkları olarak geldik. Katiller binlerce insanın arasına, insanlığa bomba koydular. Ankara Tren Garı Kavşağı’nda binlerce insan bir araya gelirken ve yürüyüş hazırlıklarının tamamlandığı esnada iki ayrı patlama oldu. Şu anki bilgilere göre 105  insanımız hayatını kaybetti, 160 kişinin üzerinde yaralımız var. Katliamın sorumlusu ülkemizi Ortadoğu bataklığına sürükleyenlerdir. Yıllardır Suriye topraklarında cihatçı katilleri besleyenlerdir. İŞİD’i ülkemiz topraklarına sokanlardır. Yaşanan katliamın sorumlularından, diktatörlük özentilerinden hesabı bu ülkenin halkları soracak. Sarayınız, saltanatınız yenilecek, yıkılacak. Evet, acılıyız, öfkeliyiz! Ne acımız ne öfkemiz dinmeyecek. Onlarca insanımızı kaybettik. Başta aileleri ve yakınları olmak üzere tüm halklarımızın başı sağ olsun. Ant olsun unutmayacağız, unutturmayacağız. Bu ülkeden katilleri, işbirlikçileri, diktatör bozuntularını kovmak boynumuzun borcudur.” dedi.

Yapılan basın açıklamasının ardından toplantı sona erdi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: