Çaycuma Belediyesi, çocuk şarkıları konseri düzenliyor

Çaycuma Belediyesi, Cumhuriyet Meydanı’nda çocuk şarkıları konseri düzenliyor. Grup Şubadap’ınkatılacağı konser 20 Ekim Cuma günü yapılacak

 

Çaycuma Belediyesi Grup Şubadap’ın katılımıyla bir çocuk şarkıları konseri düzenledi. 20 Ekim Cuma günü Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak olan konser, saat 16.00’da başlayacak. 2013 yılından bu yana yalnızca çocuk şarkıları besteleyen, albümler üreten ve konserler veren bir ekipolan Grup Şubadapülkenin pek çok yerinde 500’ün üzerinde konser yaptı. “Şarkılarımızın tüm hakları çocuklara aittir” diyerek şimdiye kadar üç albüm yayınlayan Grup Şubadap, son olarak“Dersler Uzun Teneffüsler Kısa” isimli bir albüm yyaımladı.

Grup Şubadap, doğa ve ekoloji temelli şarkılar da seslendirecek.

Şarkılarını, dünyanın tek çocuk bayramı olan 23 Nisan’ı, yerkürenin pek çok yerinde şiddet ve istismar nedeniyle kutlayamayan çocuklara armağan ettiklerini söyleyen Grup Şubadap, doğa ve ekoloji temelli şarkılar da seslendiriyor. Doğa ve ekoloji ile ilgili konuları, çocukların kendi dilinden aktarmaya çalışanGrup, doğa merkezli düşünülmesini isteyen, ekolojik dengenin korunması, toplum sağlığını tehdit eden GDO’nun engellenmesi gibi konulara değinen şarkılar üretiyor.

“Onlara daha mutlu bir dünya devretmeyi en önemli görev olarak biliyoruz”

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Yeni eğitim yılımız başladı. Okul ortamına yavaş yavaş ısınmaya başlayan çocuklarımıza hem bir motivasyon sağlamak, hem de onlardaki doğa ve insan sevgisine bir kez daha vurgu yapıp bu sevgiyi çoğaltmak amacıyla böyle bir konser düzenledik. Grup Şubadap çok değerli bir müzik grubu. ‘Şarkılarımız tüm hakları çocuklarımıza aittir’ diyerek çocukların kendi dilinden müzik üretiyor. Çocuklar bizim geleceğimiz. Tüm çabamız onların yarınlarının daha aydınlık olması için. Onlara daha mutlu bir dünya devretmeyi en önemli görev olarak biliyoruz. Onları böyle sosyal, kültürel etkinliklerle buluşturmayı da önemsiyoruz. Son derece eğlenceli geçeceğine inandığım konsere Çaycumalı tüm çocuklarımı davet ediyorum” dedi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: