Trafik Kitapları Kapak Sergisi açıldı

2012’de Zonguldak’ta kurulan Trafik Güvenliği Kitaplığı’ndan seçilmiş kitapların kapaklarından oluşan sergi 10 Kasım 2017’de SergiOdası Soğuksu’da Çayevi’nde açıldı.

“Hayatımız Trafik 2017” Etkinlikleri kapsamında başlayan 35 kapağın yer aldığı sergi bir ay boyunca açık kalacak.

Zonguldak’ta 17 yıldır kültür-sanat ortamı sunan SergiOdası 2012’de Trafik Güvenliği Kitaplığı oluşturdu. 2012’den bu yana trafik cinayetlerine karşı sanatı yardıma çağırdı ve “Hayatımız Trafik” başlığı altında bir dizi kültür-sanat programı hazırladı.

Ülkemizin tek muhalif Trafik Kitaplığı; kitap, dergi, DVD film, fotoğraf ve gazete kesiklerinden oluşuyor. Kitaplık, şehrin en eski mahallesinde bir çay ocağı içinde yer alıyor.

Etkinlik programı içinde ayrıca Sıradışı (Mennan Yapo), Hayatın İçinden (Tom Mccarthy) ve Yeniden Başla (Jean-Marc-Vallée) başlıklı filmlerin gösterisi yer alıyor.

Etkinliğin öteki sergisi olan fotoğrafçı İbrahim Akyürek’in “Hayatımız Trafik” başlıklı fotoğraf sergisi yine Soğuksu’da açılacak.

“Hayatımız Trafik” Etkinlikleri “Trafik Mağdurlarını Anma Günü” çalışmalarının paralelinde yapılıyor. Dünyada her yıl Kasım ayının üçüncü pazarı gerçekleşen “Trafik Mağdurlarını Anma Günü” 1993’den bu yana Avrupa Trafik Mağdurları Federasyonu (FEVR) tarafından düzenleniyor.

“Hayatımız Trafik 2017” Etkinlikleri, İstanbul’da Yoğurtçu Parkı’nda 12 Mayıs 2016’da bir hafriyat kamyonunun çarpması sonucu hayatını kaybeden Şule İdil Dere’nin anısına yapılıyor.

http://67kentimiz1.blogspot.com.tr/

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: