Dünyada Madencilik konuları ve Güvenlik konuşulacak

Elektrik Mühendisleri Odası tarafından 4. ATEX (Patlayıcı Ortamlarda Güvenlik) Sempozyumu bu yıl 7-8 Aralık 2017 tarihlerinde Zonguldak’ta, Bülent Ecevit Üniversitesi Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.Konuyla ilgili EMO İl Temsilcisi Bülent Özgümüş şu bilgileri verdi; “Sempozyumun ilk gününde Polonya Devlet Madencilik Kurumu WUG’dan davetli konuşmacımız Enerji ve Makine Mühendisliği Dairesi Başkan Yardımcısı Miroslaw Krzystolik’in “Polonya Kömür Madenlerinde Güvenlik” başlıklı kapsamlı bir sunumu yer almaktadır. Sempozyumumuzun ikinci gününde ise İngiltere CSA Group Sira Certification kuruluşundan davetli konuşmacımız Teknik Müdür Matthew Fielding tarafından “ATEX, IECEx ve Personel Belgelendirme” başlığında kapsamlı bir sunum gerçekleştirilecektir. Sempozyumun gerçekleştirileceği Bülent Ecevit Üniversitesi Sezai Karakoç Kültür Merkezinde simültane tercüme hizmeti verilecektir. 

Ayrıca, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Elektrik Mühendisleri Odası, İEP (Onaylanmış Belgelendirme Kuruluşu), Türkiye Taşkömürü Kurumu ve Protaş (Ekipman Üreticisi) yetkililerinin katılımıyla “ATEX Direktifleri Kapsamında Denetim”konulu, ilgili tüm sektörlerde denetim konularındaki uygulamalar, merak edilenler, sorunlar ve çözümlerin konuşulacağı bir Panel gerçekleştirilecektir.

“Büyük endüstriyel tesisler, Seveso ve Atex”, “Teçhizat Seçimi”, “Patlamadan Korunma, Dökümantasyon ve Kontrol”, “”Yeni Teknolojiler ve Atex” oturum başlıklarında, Polonya ve İngiltere’den uluslararası davetli konuşmacılarımızın sunumları ile birlikte toplam 20 bildirinin sunulacağı 4.ATEX (Patlayıcı Ortamlarda Güvenlik) Sempozyumu programı aşağıda ve bağlantıda sunulmuştur. 

Ayrıca, 2 günlük sempozyum süresince Sezai Karakoç Kültür Merkezi Fuayesinde destek veren bazı firmaların stantları ile küçük bir sergi yer alacaktır.

 

Sempozyum Programı: 

http://atex.org.tr/wp-content/uploads/2017/11/ATEX-BRO%C5%9E%C3%9CR.pdf

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: